Windows'u bırakıp Linux'a geçiyorlar!

CHIP Online
30-12-2010, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Dev Avrupa ülkesinin Windows ve Linux hakkındaki son kararı, eminiz Microsoft'u pek sevindirmeyecek.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... ciyorlar_24395.html

Resimlerle: Hiç bilmediğiniz 5 eğlenceli Linux oyunu!

Rusya başbakanı Vladimir Putin, tüm devlet kurumlarının bilgisayar sistemlerinde Linux işletim sistemlerine geçilmesi talimatını verdi. Söz konusu tasarı, tüm hükümet kurumlarının, 2015 yılına kadar Linux tabanlı ulusal işletim sistemlerine ve açık kaynaklı yazılımlara geçmesini planlıyor.

Putin'in söz konusu talimatı bu ay imzaladığı belirtilirken, Ekim ayında yapılan haberde ise, Rus hükümetinin milli kaynaklarla geliştirilen Linux tabanlı bir işletim sistemine geçmeyi planladığı belirtilmişti.

Rusya'nın Linux tabanlı işletim sistemini geliştirme çalışmaları ise 2011'in ikinci çeyreğinde başlatılacak. Rusya İletişim Bakanlığı, hükümet kurumlarının hangi yazılımlara ihtiyacı olduğuna yayınladığı belgelerde yer verdi. Ülkenin Linux işletim sistemine geçmesiyle birlikte, bakanlık ve ilgili kurumlar, bir kullanıcı destek merkezi oluşturacak. Bunun yanında, işletim sistemi için yazılım geliştirecek programcılara yönelik bir destek mekanizmasının oluşturulması da planlanıyor.

Tüm konu: Windows'u bırakıp Linux'a geçiyorlar!

Resimlerle: Hiç bilmediğiniz 5 eğlenceli Linux oyunu!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce, hükümetlerin desteklemesi, Linux'un geleceğini nasıl etkiler?

wd1001fals
30-12-2010, 15:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
198 mesaj

Herkes Kendi Lİnuxunu Yaparsa teknolojk olarak daha fazla sorun çıkar ve gelişme yavaşlar diye düşünüyorum

Br elden yürütülmesi lazım bu işlerin