Windows'u hızla hızlandırın!

CHIP Online
11-06-2010, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows işletim sistemini hızlandırmanın en kolay ve en hızlı yöntemlerini açıklıyoruz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... landirin_20567.html

Resimlerle: Windows 7 sorunlarına basit çözümler...

Windows'u hızlandırmak, başı olan ama sonu olmayan bir yolculuk. Windows işletim sistemi piyasaya çıktığından beri hızlandırmak için uğraşıyoruz. Donanımlar ve yazılımlar değiştikçe, kullanılan yöntemler de değişiyor.

Sonuçta sinir bozan yavaşlamaları, takılmaları ve beklemeleri ortadan kaldırmak; kullandığımız işletim sistemine daha iyi hakim olmak istiyoruz.

Daha hızlı açılan ve çalışan bir Windows istiyoruz ve bunun için en kısa yoldan, en hızlı ve en etkili yöntemleri kullanacağız, makalemizde sizlerle paylaşacağız.

İleri seviye kullanıcıların çoğuna aşina olduğuna emin olmakla birlikte, daima bilinmeyen birkaç numarayı keşfetme şansları mevcut. Başlangıç ya da orta seviyedeki kullanıcıların ise mutlaka bu makaleden öğrenecekleri önemli yöntemler var. gelin en hızlı ve pratik yöntemlere birlikte bakalım...

Tüm konu: Windows'u hızla hızlandırın!

Resimlerle: Windows 7 sorunlarına basit çözümler...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz hızlandırmak için neler yapıyorsunuz?

uGuR.uK
11-06-2010, 01:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

hiçbirşey: win7 kendi kendini hızlandırıyor zaten :) ayda yılda bir ccleaner ile temizlik yapmam yetiyorda artıyor bile...

BeyazLotus
12-06-2010, 17:45   |  #3  
BeyazLotus avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
180 mesaj

Win7 düzenli kullanılırsa hızına hız katan bir işletim sistemidir. İlk kurduğumdaki açılma hızıyla şimdiki arasında çok fark var. Çünkü Win7 kendini ve sabitdiski ayarlıyor. 
Chip'in artık böyle boş yazılar yazmasına üzülüyorum.  Önceden hep ilgiyle takip ederdim ama şimdi çok az giriyorum siteye. Makaleler hep kendini tekrar etmeye başladı. Her 10 yazıdan biri pc'nizi nasıl hızlandırabilirsiniz. Madem bu kadar istiyorsunuz milletin bilgisayarının hızlanmasını, dergiyle birlikte tam sürüm adı altında 2-3 aylık yazılımlar verip pc'leri çöplüğe dönüştüreceğinize adamakıllı şeyler verin.

sibertaktak
14-06-2010, 04:21   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

msconfig bunu başlat menüsüne sabitleyin windows özelikleri aç kapattan tablet pc giriş tikini kaldır uzaktan değişiklikleri sıkıştırma tikini kadır windows araç platformu tikini kaldır msconfig başlatmada bir virüs programın birde ekran kartı programın tiklerini kaldırma geriye kalanları kaldır birde tüm kulanıcıların en büyük hatası çift tıklama tek tıklamayı etkinleştirin program kurarken çift tıklatığınız için bazı program yapımcıları kendi toolbarını ekliyor herşeyi otomatik yapmasın bilgisayarınızı kendiniz kontrol edin ne olduğu belli olmayan programlar kontrol etmesin örnek msniniz gibi açılışta başlamasada olur

xerox3435
14-06-2010, 06:48   |  #5  
Yıllanmış Üye
272 mesaj

Bilgisayar bu yöntemlerle hızlanmaz bence )) Bunlar sadece tozunu almak gibi bişey ))

Donanım sağlam değilse istediğin kadar uğraş dur

sibertaktak
15-06-2010, 01:17   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

donanımla alakası yok bene donanımı yüksek bilgisayarlar gördüm önce kulanmasını öğrenin msn laklak yapacağınıza

sercangüler
29-06-2010, 11:10   |  #7  
Yeni Üye
32 mesaj

Sistem kendini hızlandırıyor zaten :) yüklediğin makina otomatik olarak win 7 kurulduktan sonra %30 hız gösteriyor

davyj
30-07-2010, 16:56   |  #8  
Yeni Üye
32 mesaj

tesekkurler...