Windows'unuzun saati sapmasın!

CHIP Online
10-08-2011, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows'unuzun saati, bu küçük ve basit ayar sonrasında hiç şaşmayacak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... sapmasin_28505.html


Resimlerle: 11 yüksek teknoloji ürünü kol saati!

Windows işletim sisteminizin saati gerek bilgisayarınızın sürekli açık kalması gerek de ısınmalar sonucu normal değerlerden birkaç dakika sapma yapabiliyor. Size şimdi anlatacağımız yöntemle bu dakikalık sapmaların önüne geçebilir ve Windows'unuzu günlük dakik hale getirebilirsiniz.

Öncelikle, Windows'un başlat menüsüne "Görev Zamanlayıcısı" yazın ve çalıştırın. Daha sonra "Eylem"den "Görev Oluştur" seçeneğine tıklayın. Buradan "Genel" altında görevinize istediğiniz bir ismi verebilirsiniz daha sonra da görevin etkili olmasını istediğiniz kullanıcı ya da grupları seçebilirsiniz. Yine "Genel"in altında "En yüksek ayrıcalıklarla çalıştır" seçeneğinin yanına tik koyup devam ediyoruz.

"Tetikleyiciler" sekmesi altında "Yeni" seçeneğine tıklayıp "Her gün" seçeniğini işaretliyorsunuz. Daha sonra görevin gerçeklemesini istediğiniz saati de girebilirsiniz. "Eylemler" sekmesi altına geldiğinizde "Programı başlat" seçeneğinin altına "%windir%\system32\sc.exe" komutunu giriyorsunuz. Bağımsız değişkenler kısmına da "start w32time task_started" yazıyorsunuz. Burada tamam dedikten sonra yeniden bir eylem yaratmak için tekrar "Yeni" diyoruz. Bu sefer komut olarak "%windir%\system32\w32tm.exe" yazın ve değişkenler kısmına da "/resync" komutunu girin. Son olarak "Ayarlar" kısımına girin ve "Zamanlanan başlangıç kaçırılırsa görevi mümkün olan en kısa zamanda çalıştır" seçeneğini işaretleyin ve görevinizi kaydedin.

Artık Windows'unuzun saati haftalık yerine günlük ayarlamalarla çalışacak ve gün içinde özellikle dakikalar sizin için çok önemliyse, sizi birçok dertten kurtaracak.

Tüm konu: Windows'unuzun saati sapmasın!

Resimlerle: 11 yüksek teknoloji ürünü kol saati!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows saatinizin şaştığı oldu mu?

endlessnight
10-08-2011, 14:52   |  #2  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

Faydalı bir şey olmuş teşekkürler.