Windows Update Sorunu ?

MARWiN
08-04-2009, 10:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacaktı. İş yerimde onlarca bilgisayar bulunmakta ve ben her formattan sonra windows updatelerini yapmak zorunda kalıyorum ve bu bana zaman kaybına yol açıyor bunun önüne geçebilmek için WUS tarzında programlar varmıdır yada bunun herhangi kolaybir yolu ?

İlgilenen herkese teşekkürlerimi sunarım.

Not: Updateler sadece kritik olanlar değil yazılım updateleride dahil (.NET Framework)

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 08 Nisan 2009 20:19
Banned
08-04-2009, 11:01   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bir defaya mahsus güncellemeleri icrosofttan indirin. Bunu Update ile değil bizzat güncelleme nosunu ( KBxxxxx şeklindeki noları) microsoftun sitesinden arayarak setup dosyası şekinde indirin. Nlite vb. bir programla bu güncellemeleri ve standart kurulmazsı gereken yazılımları windows cid sne entegre edin. Bu şekilde hazırlayacağınız bir cd ile bu tür sorunlardan kurtulabilirsiniz. Entegre etmek istemezseniz dahi tek tek indirilip kurulmasını beklemektense, kendiniz yükleyip bitirirsiniz.

MARWiN
08-04-2009, 11:19   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Bu dediğiniz indirelebilen güncelleştirmeler için peki notta dediğim gibi .NET Framework güncelleştirmelerini nasıl yapacağım sorunumda zaten onlardan kaynaklarnıyor .NET Framework 3.5 update dosyası 240 mb ve kbsinde 2.8 mblık downloader olarak ben bunlarada çözüm bulmak istiyorum her bir bilgisayar için tek updatede 240 mb indirmek hem zaman hem bant genişliği sorunu yaratıyor.

Banned
08-04-2009, 11:33   |  #4  
Banlandı
5,777 mesaj

Neden netframe güncellemelerinide aynı şekilde indirip entegre etmeyi yada indrip kendiniz kurmayı düşünmüyorsunuz ki? İçeriğinin ne olduğu önemli değil tüm güncellemelerin kodu vardır ve kodları ile aratıp indirebilirsiniz.

MARWiN
08-04-2009, 11:35   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Anlatamadım galiba (: .NET Framework güncelleştirmelerini indiremiyorum küçük bir dosya indiriyor sonra yine internete bağlanıp saatlerce download ediyor.

Banned
08-04-2009, 11:50   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj
MARWiN
Anlatamadım galiba (: .NET Framework güncelleştirmelerini indiremiyorum küçük bir dosya indiriyor sonra yine internete bağlanıp saatlerce download ediyor.
İndiriken ya app data klasöründe SoftwareDistribution adında bir dosya oluşturur oraya, ya  C:\Windows\SoftwareDistribution\Download klasörüne yada direk temp klasörüne indirir. İndirildikten sonra kurulum başlamadan indirilen kurulum dosyasını bulup, başka konuma kopyalayabilirsiniz. Sorasında diğer güncellemeler gibi onuda kendiniz kurarsınız.