Windows ve MacOS X: Hangisi daha sosyal?

CHIP Online
13-10-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows mu MacOS X mi? Bugüne dek pek çok karşılaştırma okudunuz ama bu çok farklı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... a-sosyal_15780.html

Resimlerle: Mac OS Snow Leopard'ın yeni özellikleri

Windows ile Mac OS işletim sistemleri hemen her alanda kıyaslanıyor. Peki sizce hangisi daha sosyal? Dünya çapında yaygın reklamı yapılan ve övülen Apple'ın Mac OS X'i mi? Yoksa Vista döneminden bu yana pek olumlu tepkiler almayan Microsoft'un Windows'u mu?

Apple'ın işletim sisteminin oldukça fanatik bir takipçi kitlesi olmasına karşın, Apple'cılar, Windows kullanıcıları kadar sosyal değil. Sosyal ağlarda Windows kullanıcıları çok daha aktif.

Facebook'a bakıldığında OS X Leopard sayfasının 13,664 hayranı olduğu görülüyor. Bu sayfadaki içeriğin çoğu Apple.com'dan kopyala yapıştır yapılmış. Microsoft'un Windows sayfasının ise 120,593 hayranı var. Konular aktif bir şekilde tartışılıyor ve Windows 7 reklamları gibi YouTube videoları paylaşılıyor. Bağlantılar, özel kampanyalar, Kanada ve Avrupa için yerel Facebook sayfalarına bağlantılar var. Apple'ın 594 kelimelik bilgi bölümünün aksine 37 kelimelik bir tanıtım ve bol bol içerik var.

Tüm konu: Windows ve MacOS X: Hangisi daha sosyal?

İzleyin: Mac PC'ye sert vuruyor - III

Resimlerle: Mac OS Snow Leopard'ın yeni özellikleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: TV reklamı mı; forumlarda etkileşim mi?

Kapalı Hesap (53751)
13-10-2009, 12:40   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Aslında forumlarda etkileşim demek istiyorum fakat TV reklam sektörünü de boşvermek olmaz, her ikisi de...