Windows Vista daki Oyun sorunları

AcuNn
26-04-2008, 15:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Windows vista da rise of nation gold'u gayet rahat bir şekilde oynaya biliyorum fakat ne zamank multiplayer moduna geçmek istesem yani oyunu multiplayer oynamak istesem sorula karşılaşıyorum. XP de bu hatayı hiç yapmıyor fakat vista da sürekli hata veriyor. Oyunun versiyonunu yükseltemiyorum ve multiplayer sayasına giremiyorum ne yapmam gereklidir? bir crak yada codek nebiliim yardımcı olabilecek bir yükleme varmıdır? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

--------------------------------------------------------
Sömürücü Diğil, Paylaşımcı Olalım...

Recep Baltaş
30-04-2008, 20:58   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

CHIP Online forumlarında Crack vb yasaktır. Oyunu orjinal alırsanız güncelleyebilirsiniz.

AcuNn
30-04-2008, 22:23   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

oyun zaten orjinal arkadaşımla beraber aldığımız bir oyun fakat vistada güncelleştirmeleri yapmıyor! Nezaman update e başlasa hata veriyor! Aynı oyun arkadaşımın pc sinde de yüklü ona xp var sorunsuz versiyon yükselte biliyor fakat bende sorun yaratıyor!

Recep Baltaş
30-04-2008, 23:42   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Burada yarıntılı bilgi mevcut:

AcuNn
01-05-2008, 00:22   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Çok Teşekkür Ederim.

kuzey55
02-05-2008, 00:10   |  #6  
Yeni Üye
21 mesaj

Arkadaslar merhaba, yardım ederseniz çook mutlu mesut olucam zira kafayı yemek üzereyim..
sıkıntım şudur ki ; company of heroes opposing fronts'u kurdum, bahsedildigi gibi RelicCOH dosyasını oyunu kurdugum yere kopyaladım, rs.dll dosyasını da RS dosyasnın icine kopyaladım.. fakat oyunu başlattıgımda Validating media please wait.. yazıyor sonrasında, vista'dan "rs.dll çalışmayı durdurdu" hatası alıyorum.oyunu oynayan arkadasımdan RelicCoh ve rs.dll dosyasını aldım benimkilerin bozuk oldugunu düsünerek fakat onunkilerde de aynı hatayı verdi..nod32 virüs programı kullanıyordum onu da kaldırdım yine de bi şey değişmedi.. bu arada internet acıkken oyunu install yaptıgımda da epey bi patch yükledi bunları yüklemek zorunda mıyız? yoksa sadece online oynamak isteyenler mi patchleri yüklemeli? yardımcı olursanız çok sevirim..

AcuNn
02-05-2008, 00:42   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

kuzey55, riseofda da benzer bir sorun var. bendede nod32 vardı. ondanda şüphelendim olmadı :) ama rise of online oyunun dışında çalışıyor. Heroes, normalde vista da çalışıyor olması lağzım, bende çalışmıştı çünki. ve patch ler bildiğim kadarıyla online oyun için gerekli.

kuzey55
02-05-2008, 14:25   |  #8  
Yeni Üye
21 mesaj

ben neden kuramıyorum bu oyunu, herşeyi harfiyen uyguladım daha ne yapabilirim acaba.. veya sorun nerde??Üzgün