Windows Vista DONMA Problemi

HPQ-User
02-04-2009, 21:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Edo sormuş:
Sorunum Pc yi ilk açtığımda kullanıcı paralomu giriyorum windows masa üstü açıldıktan sonra 1veya 2 dakika pc donuyor hiçbir işlem yapmıyor 1&2 dakika geçtikten sonra normale dönüyor kenar çubuğundaki saattin saniyesinden farkına varıyorum oda ozaman ilerlemeye başlıyor.Kaspersky lisanlı internet secteruy kullanıyorum tarattırıyorum herhangi bir virüste yok.microsofta sordum  micofing teki başlattaki programlara bak dediler devre dişı bıraktım yine aynı zaten başlat ta kasper,kenar çubuğu,defender.çalışıyor açılışta.   bazende pc yi açtığımda .Masaüstü açılırken windows uyarı veriyor C:/Windwos/system32/config/systemprofile/Deskop erişilemiyor. Erişim engellendi.Diye yazı çıkıyor. pc de daha yeni 6 ay oldu alalı  2 aya yakın bu vaziyette kullanıyorum .teknik servise danıştım windowsla ilgili preblem vardır diyorlar.pc getir dediler. benimde bilgisyar deneyimim bilgim fazla yok. ayarrıtılı bir şekilde yardım edeeseniz sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Casper-Pc  Windows Vista- Home Basic   2.00GB RAM Intel (R) Pentium(R) Dual CPU E2200  2.20 GHz 2203 Mhz  2Çekirdek  2Mantıksal işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618)

Mustafa@PC
02-04-2009, 22:11   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

C:\windows\system32\config\systemprofile\desktop buraya bi bakın eğer boş ise boş olan klasörü silin dolu olanı ellemeyin burdan çıkıp C:\Documents and Settings\(sizin kullanıcı adınız )olan dizine gidin orda 2 tane desktop klasörü varsa içi dolu olan yani size ayit olan klasörü kopyalayıp C:\windows\system32\config\systemprofile\buraya atın yani boş desktop klasörü ile yer değiştitirin daha sonra bilgisayarı tekrar başaltın

bu problemin sebebi bence virüs her nekadar taratma yaptım diyosanızda ben size combofix adlı yazlımı kurup taratma yapmanızı öneriyorum bu işlemden sonrada vista cd si ile onarım yapın cd yi takın başlat/çalıştır/sfc /scannow yazıp enterlayın..(sfc ile /scannow ayrı)

Olmadı sistem geri yükleme yapıcaksınız

Kolay gelsin...

denemeee
02-04-2009, 22:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
274 mesaj

abi normaldır bende 4 gb ram war vistada acılırken 1 dakka beklıyodum explorer gelmesını C: olduguca az sey yuklemenı onerırım bıde vısta Göz kırpma

man on the moon
02-04-2009, 22:50   |  #4  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

http://www.tune-up.com/download/
bu programı indir kur. gerisini o sana söyler.

Son Düzenleme: man on the moon ~ 02 Nisan 2009 22:51
okancebi
02-04-2009, 23:46   |  #5  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

arkadasım senin işletim sistemin çökmüş tek bir çözümü var yeniden kurman gerekiyor. eğer servise götürüsen senden bi 30 ytl ücret alacaklardır. Garantim var dersende kullanıcı hatasından kaynaklanan bir sorun oldugu için bu garantiye girmez diyeceklerdir. elindeki pc laptop yüksek ihtimal. sistemi yeniden kurmak için muhtemelen elinde bir kurtarma cd olması yada hdd nin bir bölümü kurtarma konsolu olarak ayrılmıştır hdd nin o bölümüne windows üstünde erişemezsin bunlar ipucu olsun sana. pc den anlayan birine laptop u götürürsen sana yeniden sitemi kuracaktır. en fazla 10 dakika sürer.