Windows Vista en büyük destekçisini buldu!

CHIP Online
25-05-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Büyük çoğunlun Windows 7'yi beklerken, Vista tarihi bir adım atmayı başardı: Vista'nın zaferi burada

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... ni-buldu_12957.html

Resimlerle: Pratik: Windows Vista için 10 ince ayar tavsiyesi

Pek çok kişi Windows Vista'nın Microsoft'un ticari olarak en başarısız işletim sistemi olduğunu iddia ediyor fakat bu durum değişmek üzere. Microsoft sonunda toplu olarak yüz binlerce Windows Vista lisansı satacağı bir müşteri buldu: ABD ordusu.

ABD ordusunun bilgisayarının çok büyük bölümünde şu anda Windows XP kullanılıyor. Hali hazırda ABD ordusuna ait 744 bin PC'nin sadece %13'ünde Vista yüklü. Yapılan resmi bir açıklama için ABD ordusunun Windows 7 için bir süre daha bekleyeceği ve bu sırada tüm bilgisayarlarında Vista kullanacağı açıklandı. Sadece silahları kontrol eden ve özel ateşleme yazılımları kullanan, askeri ağa bağlı olmayan bir grup bilgisayar bu uygulamanın dışında bırakılacak.

Böylece ABD'de şirketlerde ve devlet kurumlarında ilk defa bu kadar çok sayıda bilgisayar Vista'ya geçmiş olacak. Devlet okullarında Vista sadece kısmi olarak kullanıyor ve PC'lerin büyük çoğunlunda halen Windows XP tercih ediliyor.

Tüm konu: Windows Vista en büyük destekçisini buldu!

İzleyin: Vista SP1 için klip

Resimlerle: Pratik: Windows Vista için 10 ince ayar tavsiyesi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce ABD ordusu neden Vista'ya geçiş kararı vermiş olabilir?

PcMaKeR
25-05-2009, 11:49   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Aha şimdi kullananı yok desinlerde!!!

XP den güvenli, Rahat.

emre__
25-05-2009, 12:08   |  #3  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

heheheh abd ordusuda benim kafanda bend daha vistayı bırakmayı düşünmüyorum emekli olasaya dakar kullanacağım. Bugün kullanamıyorum ama notebook um servise gitti üstünde kocaman bi yarık war menteşenin altında :( kapak elimde kalacak...

uGuR.uK
25-05-2009, 13:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

tamam işte MS gider ayak vista'sından parayı vurdu, 7yi abartmasınlar bari...

mustafaasil66
25-05-2009, 14:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
373 mesaj

Ben vista çıktığı gün orjinal aldım ne varsa benim pek aram yok vistayla çok uğraştırdı beni zamanında ama win7 çıktığı an ve fiyatıda uygun olursa alacağım orjinal

Mustafa@PC
25-05-2009, 14:58   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Çünkü vista daha sağlam ve güvenli.

Fattur
25-05-2009, 16:34   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
AdRaMiTi

Xp 1 saatte Hackleniyorsa Vista 4 saatte hacklendiği için olabilir..

Hah işte bu gerçekten doğru.
Birde vistanın kendine has bil sağlamlığı var karizması var. win7 de bunu göremedim.XP yi anımsatıyor win7.Hemen herşeyi xp nin güncellenmiş hali gibi gözüküyor.Vista öyle değil.Daha sert.Daha vahşi Kahkaha

emre__
25-05-2009, 16:41   |  #8  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj
Fattur
Hah işte bu gerçekten doğru.
Birde vistanın kendine has bil sağlamlığı var karizması var. win7 de bunu göremedim.XP yi anımsatıyor win7.Hemen herşeyi xp nin güncellenmiş hali gibi gözüküyor.Vista öyle değil.Daha sert.Daha vahşi Kahkaha
heheheheh biraz soru sorması lazım deme herşeyi kendi yapınca ne anlamı kalıyo :D bu otomatik çalıştır yaması ne zaman gelecek acaba kurtulam şu virüslerden :D