Windows vista tekrar yükleme sorunu.

HPQ-User
17-05-2007, 02:15   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

GoGo sormuş:
[B]Bilgisayara restart attığımda bootmgr eksik diyor. Sonra bios'tan firts boot'u dvd olarak ayarlıyorum. Sonra aşağıdaki resim geliyor.

Neyse Windows is loading files'ı yükledikten sonra. Agresiff nickli arkadaşında anlattığı konudaki gibi bir menü gelmiyor. Direkt olarak aşağıdaki resimdeki kısım geliyor.

Diyelim ki buraya kadar herşey normal. Sonra ürün anahtarını giriyorum. Sonra hiç sormadan direk aşağıdaki resim geliyor. Bu da sanırım marka bilgisayar olduğu içindir.

Burada herşeyi yaptım tek partition halinde bırakıp biçimlendirdim sonra ileri diyorum. İşte buradan sonra sorun başlıyor. Aşağıdaki resimdeki dosyalar genişletiyor kısmı %0 da iken 0xc0000005 gibi bir hata veriyor.

Bunun nedeni bilen bir arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum.

[COLOR="blue"]Bu arada resimleri agresiff nickli arkadaşın affına sığınarak çalışmasından aldım elimde mevcut olmadığı için.[/COLOR][/B]

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Core 2Duo 2,13GHz
Ana Kart  : P4M900 Chipset  
Hafıza - RAM : 1 GB DDR 2 533MHz   
Ekran Kartı : 256 MB PCI  
Ses Kartı : O/B  
Sabit Disk : 160GB 7200 SATA
Cd / Dvd  : DVD DUAL x16
Monitör : 17" CASPER LCD  
Ethernet : O/B 10/100   
Modem : 56K V92 modem dahili  
İşletim Sistemi : XP Vista Home premium  
Klavye : CASPER PS/2  
Mouse : CASPER PS/2 Optic+Pad
Floppy : 3,5"  
Mikrofon : Mikrofon  
Kasa : CASPER Mini Tower 300W
Hoparlör : 300W STEREO  
Diğer Yazılımlar : OFFICE 2007 akademik
2 YILLIK ANTİVİRÜS TR

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30)

erkanc
17-05-2007, 04:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

diskte veya bellekten kaynaklanan bir problem olabilir ama birde via chipsetli olduğu için anakartın via raid sürücülerini isteye bilir bence kurulumda viaraid sürücülerini bir siskete yazarak kurulum anında tanıtırsan bence hiç sorunsuz işletim sistemini kurabiirsin

Koray Kocaman
18-05-2007, 22:37   |  #3  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Değerli Üyemiz

Sisteminizde Donanımsal bir sorun var.Windows Vista Kurulum aşamasında tüm Oem ürünlerini test ederek kurulumu yapıyor.Sisteminizdeki sorun Ram yada Hd kısmından olacağını tahmın ediyorum.Farklı bir Hd'e kurulum deniyebilir olmazsa Farklı bir RAM ile kurulumu tekrarlıyabilirsiniz.