Windows Vista'yı kurarken yuklerme medya HATASI

zmaylov
05-07-2008, 18:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba arkadaşlar ...

vista yuklerken her zamankı gbıı hp laptopuma taktıgım zamn cdyıı (dvd yi) keyını gırıyorum yuklenecek bolumünü gösterıyorum hardısten c ye yukle dedıgımde benden söle bı bolum acılıyor ve soruyor

sabıt surucusune erısmek uzere gereken aygıt surucusune yuklemek ıcın surucu dosyalarını ıceren yukleme medyası yerlestırın ve tammam tıklatın dıyoo altındsada gozat var ıptal var...
benım pcnınde recover cd sı yok bıkere almsıtım kaybettım ..
pcnın modelı hp pavilion dv2000

banan nasıl yardımcı olabılırsnız ne yapmm lazım bılgısı olan arkadaslar yardım ederse ııy olur ......

Herbay
14-07-2008, 17:12   |  #2  
Üye
50 mesaj

Ciddi bir soruna benziyor.En iyisi servise götürmek bence.

taylan08
24-08-2009, 16:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
290 mesaj

arkadaşım benim sorunum ise wındows 7 yi kurarken o hatayı verior bana yardım cı olabilen varsa lütfen yardımcı olsun :(

OSMAN BAĞÇEVAN
24-08-2009, 16:25   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: taylan08  
arkadaşım benim sorunum ise wındows 7 yi kurarken o hatayı verior bana yardım cı olabilen varsa lütfen yardımcı olsun :(

ne hata veriyorsa windows7 forumuna konu açıp dile getirmenizi öneririm..
sorununu bu olabilir...
https://www.chip.com.tr/forum/no- ... dows-7_t123514.html
bu değilse konu açınız...

OSMAN BAĞÇEVAN
24-08-2009, 16:27   |  #5  
Denetmen
6,606 mesaj

konuyla ilgili sorununuz da ise gereken driverleri usb ye atıcaksınız ve gözat deyip usb den driverleri göstericeksiniz gibi bişeydi..tam hatırlamıyorum..tam olarak hatırlayan varsa buyursun sölesin

mustafa2116
24-08-2009, 22:03   |  #6  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

arkadaşlar sorun şöyle bişiyse çözümü bu

öncelikle açılış için seçili diski tamamen formatlamanız gerkebilir. çünkü disk aşırı dolmuş olmuş olabilir.

bir başka sisitem hatasıda autroun.ini hatasıdır.
bu hatanın meydana gelmesini sağlayan virüsler var. sisiteme dvd-cd açılışını diskten yaptırıyor. açılışın etkilendiği yer bios. bu nedenle bios sıfırlama ihtiyacı duayabilir.

cd-dvd autorun.ini hatası .
bu hata kurulum için verilen belleğin çizilmesi yada yıpranmasıyla oluşuyor. her zaman bir yedek tutun. yıpranma yoksa ve hala hata veriyorsa bu kez aynı sorun program içerik hatasıyla oluşuyor. burdada soru diske sorulduğu için oluyor.  Disk yok olmadıkça sorun ortaya çıkıyor.

yükleme hatasıysa
yükleme yapıp belli yere gelip orda duruyorsa ve sizden birşeyler bekliyor yada yer soruyorsa buda cd-dvd nin pc ye seslenmesinden kaynaklanan hatalardanmeydana gelebiliyor. bu arıza dvd-cd nin yazılım hatalarındanda ve cd-dvd nin yazılırken hatalı şekilde klasörlenmesindende kaynaklanabiliyor.

her durumdada istenileni siz tek tek yada ini dosyasını gösterek giderebilirsiniz.

umarım yardımcı olabildim...

International Affairs
25-08-2009, 00:58   |  #7  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Cd de sorun olabilir mi acaba?

OSMAN BAĞÇEVAN
25-08-2009, 05:08   |  #8  
Denetmen
6,606 mesaj

cd-dvd de sorun olabilir bence de  + cd/dvd rw da bile bozuk olabilir ..bunu anlamak için  :

ilk önce de şunu denemenizi isterim...

indirdiğiniz ya da dvd-cd sini aldığınız işletim sistemini .iso uzantılı dosya olarak kaydedin bilgisayarınıza..

deamon tools programını da google den araştırın ve indirin..deamon tools prograyla .iso uzantılı dosyayı açın ve adımları ilerlemeye başlayın..

bakalım sorununuzun olduğu yerde hala aynı sorun çıkıcak mı ?

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 25 Ağustos 2009 05:09