Windows xp'de çalıştırılamayan TV kartı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
sanfigra
18-02-2006, 15:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaşlar elimde 1999 yılında alınmış bir Miro Pctv Pro kart var ve bu karttan çok memmundum. Ancak son zamanlarda yeni aldığım bilgisayarda bulunan xp yüzünden kartı önceleri kullanamadım. Daha sonra Pinacle' in kendi sayfasından bulduğum bir driver ve program sayesinden eskisinden çok daha iyi kullanmaya başladım ancak, bir gün nasıl yaptığımı bende anlamadım fareyle ekrandaki görüntüyü sürükleyerek küçültmeye çalışırken programı uçurdum. Şimdi çalıştıramıyorum. Programını yeniden kurmaya kalktığımda ingilizcesinden anladığım kadarıyla driver'ın başka program tarafından kullanıldığını yazıyor. Ancak programı da kartı da kaldırıyorum resetlediğimde açılış sırasında kartı görüyor ancak driver istiyor. Driver yüklemeye kalktığımda yemiyor Kod 10 diye bir hata mesajı veriyor. Yanılmıyorsam bu sürücü çakışmasıyla ilgili bir hataymış. [V]Bu sorunuma çare bulacak arkadaşların makinasına hiçbir virüs yaklaşamasın Gülümseme

Son Düzenleme: sanfigra ~ 19 Şubat 2006 00:16
make-believe
19-02-2006, 00:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Drive Manager'a girip TV kartının driverlarını önce kaldırmayı bir dene. Sonra yeniden kur. Driver conflict (aygıt çakışması olabilir ) son ve kesin çözüm temiz bir Windows XP kurulumu yap).

sanfigra
02-03-2006, 10:33   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

cevap yazan make_believe arkadaşıma(arkadaşım demek isterim) teşekkürler daha önce teknik nedenlerden forma girip inceleme yapmamış ve cevabı görmemiştim. İnşallah sonuç alırım.

mozupek
13-03-2006, 13:12   |  #4  
Taze Üye
11 mesaj

Bütün eski TV Kartları aslında bir problem, yeni sistemlere uyumları pek olmuyor, özellikle FLY; bu markanın adını duyunca hemen ordan uzaklaşıyorum,,,

Siz mümkünse sistemi yeniden kurun, mümkün değilse sürücüleri kaldırıp en baştan kurun; bunun için ise güvenli modu kullanın; bu modda tv kartı aktif hale geçemez ve rahat bir şekilde kaldırabilirsiniz,, Güvenli modu kullanmak için bilgisayarı yeniden başlattığınızda sürekli olarak F8 tuşuna basın, kara bir ekranda Güvenli modu bulacaksınız..

sanfigra
14-03-2006, 14:43   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

teşekkürler denemekte fayda var.