Windows XP kullanıcıları huzursuz!

CHIP Online
31-05-2010, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Emekliliği yaklaşan sürümü kullanan Windows XP kullanıcıları neden rahatsız oldu?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... huzursuz_20365.html

Resimlerle: Windows XP'yi bitirecek 5 neden...

Qualys isimli güvenlik riskleri şirketi yaptığı açıklamada Windows XP Service Pack 2 kullanımının hala çok yaygın olduğunu açıkladı.

Amerika merkezli şirketin analizlerine göre şirket bilgisayarlarının yarısı hala Windows XP SP2 kullanıyor ve bu büyük bir güvenlik risk oluşturmak üzere.

Çalışıyor diye dokunulmayan ve SP3'e geçirilmeyen bu bilgisayarlar 13 Temmuz'dan sonra güncellemelerden mahrum kalacak. Microsoft ile özel anlaşması olmayan şirketler için SP2'li bilgisayarların teknik desteği, sorun başına ücretlendirilen hizmetler ile maliyet olarak kabaracak.

Windows XP SP3' geçen kullanıcılar ise 2014 Nisan ayına kadar rahatlar. Şirket bazında bu geçişi yapmak yerine, direkt Windows 7'ye geçişi planlayan şirketler de mevcut. Microsoft da güvenlik güncellemeleri açısından kullanıcıları SP3'e ya da Windows 7'ye geçmeye teşvik ediyor.

Tüm konu: Windows XP kullanıcıları huzursuz!

İzleyin: xpPhone: Windows XP'li telefonun videosu

Resimlerle: Windows XP'yi bitirecek 5 neden...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce XP ne zaman biter?

can_yurdakul
31-05-2010, 20:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
778 mesaj

en iyisi windos 7 orjinal almak

fatihdw
31-05-2010, 20:13   |  #3  
fatihdw avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

risk falan hikaye ms mantalitesi işte yenisi çıktı mı eskisi tü kaka

murat2010
01-06-2010, 05:06   |  #4  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj

Mesela yarın öbür gün windows 8 çıkacak o zaman windows 7 içindemi aynı şeyler söylenecek....

spool
05-06-2010, 16:51   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: fatihdw  
risk falan hikaye ms mantalitesi işte yenisi çıktı mı eskisi tü
yenisi çıkınca eskisine karalama kampanyası yapılmıyor.. xp nin (bununla birlikte 32 bit işetim sisteminin)
biteceği kesindi.. 2002 yılının işletim sistemini nasıl olurda 10 yıl sonra kullanmakta direnirsin :D
microsoft sadece artık xp ye yazılım desteğinin bittiğini açıkladı.. kullanılamaz halde oldğunuda söylemedi..
ama ben derim ki w7 windows un en stabil sağlam işletim sistemidir..

chnekn
02-09-2010, 19:15   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

bence xp hiçbir zaman bitmez microsoft desteği kesse bile başka şirketler duruma el atar hiç olmadı xp de linux gibi olur kullanıcılar kendi xp sini günceller bukadar basit.
hayır biyerde inada biniyor iş sen yeni işletim sistemim satmadı diye niye xp yi bitiriyosunki
son günlerde xp güncelleme yapanların çoğu hatalar la karşılaşıyorlar ni microsoft xp yi bitirmek istiyor kendi yarattığı canavar kendine saldırdığı için vistada da aynı şey oldu vista satılmadı olan vistalarda xp ye çevrildi çevrilen xp lerinde hiçbiri orjinal değil satış olmayınca wistayı biraz makyajlıyıp millete yedirdiler win7 diye oda tutmayınca xp yi bitirme kararı aldılar niye xp yüzünden kimse başka sistemi kullanmıyo ama boşuna uğraşıyorlar xp yi bitiremezler dediğim gibi xp de linuks gibi açık kaynak kodlu olur sorunda çözülür