Windows XP ölmüyor ama...

CHIP Online
08-04-2013, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

"Sonuna kadar Windows XP" diyenler... Bu haberimizi okuyun ve bir kez daha düşünün!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/windows-xp-olmuyor-ama_39629.html

Resimlerle: Windows XP Service Pack 3 Türkçe izlenimleri

8 Nisan 2013 tarihi, Microsoft'un Windows XP için verdiği "genişletilmiş desteğin" bitmesine sadece 1 sene kaldığı anlamına geliyor. Bunun anlamı, Windows XP'den Windows 7 veya 8'e geçiş işlemlerine hala başlamayan şirketlerin kendilerini riske attıkları.

1E'nin belirli sayıda şirkette yaptığı ankete dayalı raporuna göre, şirketlerin çeyreğinden azı yükseltme işlemlerini tamamlamak üzere. Şirketlerin yarısından azı ise yükseltme işlemlerinin devam ettiğini söylüyor. Bu ise yükseltme işleminin zamanında tamamlanmaması halinde IT departmanının üstüne binecek yeni bir sorumluluk demek. 1E, geçiş için sadece 1 yıl kaldığını ve kısa bir süre içinde ek IT desteği için yüksek bir maliyete katlanmak gerekebileceğini söyleyerek şirketleri uyarıyor.

1E CEO'su Sumir Karayi, geçiş işlemine henüz başlamamış olan kuruluşların işlerini Microsoft'un zaman sınırından önce tamamlama ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor.

"Göç hizmetleri şirketi" Camwood'un CEO'su Adrian Foxall da şirketlerin Windows XP'nin bitişine pek kulak asmadıklarını, ancak kendisini riske atmak istemeyen şirketlerin geleceği düşünmeleri gerektiğini söylüyor

Tüm Konu: Windows XP ölmüyor ama...

Resimlerle: Windows XP Service Pack 3 Türkçe izlenimleri

Kaynak: www.chip.com.tr