windows xp onarma

HPQ-User
26-07-2008, 17:26   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

seko sormuş:
arkadaşlar bilgisayara format atıyım derken yanlışlıkla format  değil windows xp yi onarma  yaptım hatalı yükleme yapınca bilgisayara yüklediğim programlar ve oyunlar yükleniyor ama bir türlü açılmıyor  ve ekran kartınıda yüklemeye çalışıyorum bir türlü olmuyor bilgisayarımda tek 1 tane C: sürücüsünden başka bir sürücüm yok bilgisayarada önemli bir muhasebe programım var bu programı silmeden nasıl bilgisayara format atabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarımla...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
microsoft windows xp home edition versiyon 2002 service pack 2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

ersinbakar
26-07-2008, 17:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,253 mesaj

o olasılık bilgim kadarıyla çok zor heleki kullanılamaz bir hal almışsa kayıtları bir flash diske alıp format attıktan sonra flash diskinizdeki kaydı kmuhasebe prog yükledikten sonra aynı yerine koyun ve onu görmeye çalışın bu şekilde olma olasılığı yüksel kolay gelsin...

uGuR.uK
26-07-2008, 18:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

herhangi bişeyin silinmeden format atılması bi kere teknik olarak imkansız, zaten format sürücüyü baştan sona komple silme işlemidir. eger o programı farklı bir sürücüye yedeklersen-ki sende yokmuş bu durumda herhangi bi taşınabilir hdd, usb disk, cd/dvd gibi medyaya kopyalarsın-formatını rahat rahat atıp sora burdan programını geri alabilirsin...