Windows XP Profesyonal Yükleme Sorunu

HPQ-User
03-08-2008, 15:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

crossfire sormuş:
benim sorunum pardus işletim sistemini bilgisayarımda denemek için kurduğumdan bu yana windows xp profesyonel işletim sistemini bilgisayarın bios ayarlarından cd-rom'dan cd ile başlatılacak şekilde başlatamamam ve dolayısıyla windows'u yükleyememem.Eskiden bilgisayarımın böyle bir sorunu yoktu.NOT:sorunumun yazılımımdanmı yoksa donanımımdanmı kaynaklandığını bilmiyorum.işletim sistemi yükleme sorunu olduğu için yazılım bölümünü seçtim.ama donanımımdanda kaynaklanabilir.mesela sabit diskten.veya her ikisindende kaynaklanabilir.fakat şu anda bizim bilgisayarcı bi tanıdğımızın yardımıyla windows'u bende bir tane sabit disk var onun getirdiği başka bir sabit diskle birleştirip ancak öyle yükleyebildik.ancak 3,4 gün sonra bilgisayarımda internet olduğu için virüs bulaştı ve bi türlü silemedim o yüzden format atmak istedim fakat cd-romdan başlatılacak şekilde geçmişte ayarlandığını fakat şimdilerde ayarlanamadığını daha doğrusu ayarlandığını ffkat windows kurulm cd'sini görmediğini yazmıştım.bu yüzden masaüstünden kurdum windowsu şimdi onunla idare ediyorum.msaüstünden ben kurdum ama bunun sakıncaları varmı bide bunu öğrenmek istiyorum.biraz uzun olduğunun farkındayım fakat elimden geldiğince detaya girmek istedim..başarılar

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
64 mb nvidia ekran kartı,768 mb ram,intel celeron işlemci,en son p4 titan işlemcilerini destekleyen agp 8x ekran kartı yuvalı 3 gb ram slotlu ga-8s648(-L) kod adlı anakart..

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

sihirbaz_
03-08-2008, 16:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
298 mesaj

benzer bir sorunu arkadaşım yaşamıştı.

pardus 2007.1 işl. sistemini tek HDD üzerine kurmuştu ve Xp yüklemeye çalıştığında kurulum hiçbir HDD olmadığı söyleyerek iptal oluyordu.

pardus içindeki partition programından bir bölümü ayırarak FAT32 ile biçimlendirdikten sonra kurulum sorunsuz bir şekilde başladı.

sizlere tavsiyem iki işletim sistemi için mutlaka ayrı HDD veya iki farklı bölüm kullanmanız.

bektash
03-08-2008, 16:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Simdi sen Cd-Rom'u Aktif mi edemiyorsun biostan yoksa aktif ama windowsu yuklerken mi sorun cıkıyor bi yazıver.