windows xp regedite girmiyor

Donanım uzmanı
22-02-2008, 20:31   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

orijininal windows xp m var ama bazı komutlarıma uymuyor.regedite girişte başlat çalıştırdan erişim engellendi yönetici kapamış dio bir de internetten ne indirirsem indiriyim pc ye res atıo naapmalıyım acaba

Banned
22-02-2008, 20:56   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

aşağıdaki kodları not defterine yapıştırın uzan tısını REG olarak kaydedin (örn: yeni.REG  ), oluşan dosyanın üzerine tıklayıp eklesinmi sorusuna evet deyin.Bu sorunu çözzecektir lakin yinede tavsiyem bu tür hatalar alıyorsanız hiç uğraşmayın format atın. Bunlar format gerekliliğinin habercisidir. Zararlı yazılımlar pc de demektir

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableRegistryTools"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"**.del.DisableRegistryTools"=-

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableRegistryTools"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"**del.DisableRegistryTools"=-

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:0000000

Donanım uzmanı
23-02-2008, 00:51   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

reg olmuor ki

Banned
23-02-2008, 01:26   |  #4  
Banlandı
5,777 mesaj

http://rapidshare.com/files/94092176/yeni.REG.html

linkten indirin

uGuR.uK
23-02-2008, 09:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

khramn, regedit engellendigi takdirde kayıt defteri dosyalarıda(.reg) çalıştırılamaz. bunun yolu sistem izinlerini düzenlemekten gecer, eger kullanıcı hesabın sınırlı bi hesap deilse direk başlat> çalıştır'a gel ve "gpedit.msc" yazıp ac, acılan pencerenin sol tarafındaki listeden sırasıyla:
"Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem" kısmına gir, ondan sonra sag tarafta secenekler belirecektir. ordan "Kayıt defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle"ye çift tıkla ve acılan pencerenin tepesinden "Yapılandırılmadı" veya "Devre dışı" seçeneğini secip tamam de. ondan sonra acılacaktır.

NOT: gpedit.msc yanlızca yönetici(administrator) hesabın varsa çalışır, yoksa pcyi güvenli kipte başlatıp oturum acma ekranındayken administrator hesabı ile başlatıp yapabilirsin.

Banned
23-02-2008, 10:17   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj

Bunu yapan bir zararlı yazılım, daha önce benimde başıma geldi ve aynı kayıt dosyası ile çözdüm. Cevabından anlaşlacağı üzere arkadaş sorunu çözmek için ekleme sorunu yaşamamış, reg dosyasını oluşturamamış umarım çözer. lakin şöyle bir durum var bu zararlı yazılım aynı zamanda görev yöneticisinide gpedit.msc gibi admin komutları ve görevlerinide devre dışı bırakmaktadır.

uGuR.uK
23-02-2008, 11:54   |  #7  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

ben zararlı yazılım deilde yonetimsel kısıtlama vardır die bole yazdım, hem ister ben ister sen haklı ol cozumu burda, onun icinde fena olmadı haniGülümseme

Banned
23-02-2008, 12:19   |  #8  
Banlandı
5,777 mesaj

o ne söz kardeş. ben bir haklılık iddiasında bulunmadım. amacım sadece elimden geldiğince yol göstermeye çalışmak.Olabilir  belkide bu başka bir zararlıdır ve sizin bahsettiğiniz şekildede çözülebilir. Önemli olan yardımcı olmaya çalışmak . Sizin verdiğiniz bilgilerle birçok proplem çözülebilir. Vakti zamanında kendisini pc servisi zannedip kendisine bir dükkan açıp insanları soyamaya çalışanlardan böyle basit proplemlerde bile çok çektim. Amacımız buraya gelen insanlarımız elimizden geldiğince onların tuzağına düşmesini engellemek.
Engin tevazunuz ve verdiğniz bilgiler için ben teşekküğr ederim. iyiki sizin gibi insanlar var

stern
23-02-2008, 15:00   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

http://www.kellys-korner-xp.com/regs_edits/regtmcmdrestore.vbs bu dosya problemi çözecektir

uGuR.uK
23-02-2008, 19:08   |  #10  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
khramn
o ne söz kardeş. ben bir haklılık iddiasında bulunmadım. amacım sadece elimden geldiğince yol göstermeye çalışmak.Olabilir  belkide bu başka bir zararlıdır ve sizin bahsettiğiniz şekildede çözülebilir. Önemli olan yardımcı olmaya çalışmak . Sizin verdiğiniz bilgilerle birçok proplem çözülebilir. Vakti zamanında kendisini pc servisi zannedip kendisine bir dükkan açıp insanları soyamaya çalışanlardan böyle basit proplemlerde bile çok çektim. Amacımız buraya gelen insanlarımız elimizden geldiğince onların tuzağına düşmesini engellemek.
Engin tevazunuz ve verdiğniz bilgiler için ben teşekküğr ederim. iyiki sizin gibi insanlar
BeğendimAlkış rica ederimGöz kırpma