Windows XP ye ait değil hatası

ilksur
13-02-2010, 09:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Yedek bilgisayarımın Anakart ve işlemcisini değiştirdim. Gigabyte 7 vt600rz anakart ve amd 2500+ işlemci taktım. O bilgisayarda daha önce asus anakart ve celeron 1,7 işlemci vardı. Üzerinde bir adet 40 gb harddisk 2 adet 10'ar gb harddisk var.İşlemci ve anakartı değiştirdiğim için 40 gb ye yeniden format attım. Fakat format işlemi bittikten sonra diğer iki adet 10'ar gb harddisk için Windows XP ye ait değil diye hata veriyor. Bilgisayarım açılıyor ama aşırı yavaş çalışıyor. Ayrıca diğer harddiskleri görüyor fakat açmıyor, biçimlendirmiyor. Hatta 10 gb harddiskleri tek başına takıp onlara xp cd si ile format atmayı denedim ama aynı hatayı veriyor. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

bektash
13-02-2010, 10:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

10GB harddisklerin yapıları farklıdır. Xp kuramamanız normal. Win98 bile kursanız makina yinede sapıtır. bunun çözümü yeni bir hdd.

ilksur
13-02-2010, 14:02   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

sayın bektash önce ilginize teşekkür ederim. Yanlız ben 10 gb harddiskleri yedek olarak kullanmak istiyorum. Ben 40 gb olan harddiske xp yi kurdum. Ama Bıos ta ve Bilgisayarda bu harddiskler gözüküyor ama açılmıyor, biçimlendiremiyorum ve bilgisayarı kitliyor. Scandisk yapmaya çalışıyor ve Windows XP ye ait değil diyor.