Windows XP'ye hayat öpücüğü!

CHIP Online
17-12-2013, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows XP'nin uzun zamandır çözülemeyen büyük sorunu, galiba bu sefer çözülüyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... -opucugu_44318.html

Resimlerle: 40 gizli Windows komutu!

Microsoft XP'nin en rahatsız edici sorunlarından biri olan SVCHOST hatasına nihayet el attı. Windows XP işletim sistemine destek vermeyi kesmesine sadece 4 ay kala, sistemin en önemli hatalarından olan SVCHOST problemi için kısa süre önce çıkarılan yamanın aslında işe yaramadığı ortaya çıkmıştı.


SVCHOST hatası, bilgisayarın işlemcisini yüzde 100 performansla çalıştırarak işlemcinin tüm gücünü emiyor ve yazılımların çalışmasını engelleyerek sistemin donmasına neden oluyordu. Bu sorunu çözmek için yayınlanan yama ise herkesin derdine derman olamamıştı.


Windows XP destek ekibi şimdi, sorunun çözülmesi için, "noel tatili"ni tarih olarak gösterdi. Aralığın sonu anlamına gelen bu tarihte çıkacak olan yeni yamanın, sorunu tamamen bitireceği umuluyor. Aksi taktirde, Microsoft 2014 Nisan ayında Windows XP'ye desteği kesecek ve ondan sonra sorunları çözmek, sistemi yamamak için çalışan kimse olmayacak ve XP işletim sistemi kullanan herkes hatalarla, sorunlarla, açıklarla başbaşa kalacak. 


Destek ekibinin açıklamasına göre, SVCHOST'taki problemin önemli bölümü IE6 ve IE7'deki bazı uyumsuzluklardan kaynaklanıyor ve düzeltilmesi gereken çok sayıda hata bulunuyor. Dolayısıyla, yamanın çıkması zaman alıyor.

Tüm Konu: Windows XP'ye hayat öpücüğü!

Resimlerle: 40 gizli Windows komutu!

Kaynak: www.chip.com.tr