Windows XP yükleme ile ilgili

srtc91
19-08-2007, 21:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

Arkadaşlar selamlar. Ben size birşey soracaktım. Sistemime Pardus kurdum. Ertesi gün ebim beğenmediği için, hazır format eli değmişken tam format atalım dedik.Sadece müziklerimizi başka bir diske yedekledikten sonra, tüm diske format attık. Windows kuruldu, bize verilen driver CD'sindeki kurulabilen tüm dosyaları kurduk (XP ile uyumlu olan. Sadece Chiposet ve ses kartı sürücüleri kuruldu). Ancak sürücüler kurulurken Windows yeniden başlatılmadı.

Sonra da Zoom USB ADSL Modem sürücüsü kuruldu.

Format işini arkadaşn evinde yaptık. Kendi evime getirdim PC'mi. Sonra da Avira Antivir , Firefox , Winamp gibi programları kurdum (İlk formattan önce de ilk kurduğum programlardı).

Baktım, bir sorun var. İşletim sisteminin bazı servisleri geç açılıyor. Ertesi gün başka bir CD'den format attık. Ancak yine aynı hata vardı ve yine restart atmadan sürücüler falan kurulmuştu.

Şimdi ise Sistem Geri Yükleme, MSConfig falan da çalışmıyor :).

Birşey daha anladım, Windows XP kurarken taktığımız optik, CD çekerken ve CD okurken, sabit sürücüdeki müzik dosyası okunurken bile sesin kesik kesik gelmesine sebep oluyordu.

Yeni aldığım DVD-RW optiğim ile , çiziksiz bir CD'den kurulum yapsam, sürücüleri restartlı kursam sizce aynı sorun olabilir mi ?

Ookuu
19-08-2007, 21:11   |  #2  
Üye
62 mesaj

Kurulum yaparken dosya okunamıyor hatası alıyor musun?

Windows kurulum cd'sinin orjinal olduğunu düşünerek belki cd'de virüs olabilir bir taratmayı dene yada her ihtimale karşı başka bir windows cd'si ile kur demiyorum.

Son Düzenleme: Ookuu ~ 19 Ağustos 2007 21:13
srtc91
19-08-2007, 21:18   |  #3  
OP Yeni Üye
41 mesaj
Ookuu
Kurulum yaparken dosya okunamıyor hatası alıyor musun?

Windows kurulum cd'sinin orjinal olduğunu düşünerek belki cd'de virüs olabilir bir taratmayı dene yada her ihtimale karşı başka bir windows cd'si ile kur demiyorum.

Okunmama hatası yoktu. ChpSet Driver'larından olabilir mi , bilmiyorum. Yakın zamanda format atmayı düşünüyorum. Sorayım dedim bilgili Chip ailesine :).

Ookuu
19-08-2007, 22:03   |  #4  
Üye
62 mesaj

Bilgisayarın yavaşlığı, yeni kurulmuş bilgisayarlarda genellikle driver kurulumunda problem yaşanması ile olur. Fakat işin içine sistem geri yüklemenin kapanması msconfig'in açılmaması girince sisteminde virüs olması ihtimali ortaya çıkıyor. Benim aklıma başka bir olasılık gelmiyor şuan.

osa_bh
20-08-2007, 14:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
335 mesaj

Merhaba

Bence sorununuz driver dan kaynaklanıyordur.Çünkü 2 kere farklı bir xp cd sinden format atmışsınız.İnternetten güncel driver lar indirip bir cd ye doldurunuz.Bir de bu cd ile deneyiniz.Her yeni sürücüyü kurduğunuzda restart atınız.Böylece sürücüler tek tek rahatça tanınır.

İyi Günler..

Son Düzenleme: osa_bh ~ 20 Ağustos 2007 14:54