Windows7'yi kurdum fakat

tevfikbahadır
03-01-2010, 00:06   |  #1  
tevfikbahadır avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
146 mesaj

Arkadaşlar windows7'yi kurdum fakat bluetoot çalışmıyor.Driveri yüklemeye çalıştığım zaman Fn + F2 tuşuna basıp bluetoothu kapatmamı istiyor ama zaten açık değil.Sonra uraştıktan sonra yükleme kısmına gelebildim ve en sonunda şöyle bir hata aldım:

No bluetotth device was detecdet.Please make sure that your bluetooth device is plugged in properly in order to contiune installation.

Hatasını alıyorum.Bundan önce Vista kullanıyordum 32 bit.Şimdi windows7'ye geçtim ve bu sorunla karşı karşıyayım.Wistada özel bir programımı vardı neydi sanki hatırıma geldi Windows Utilites diye bişeydi sanırım bununla ilgisi olabilir mi?

Çünkü simgeler filan yani Fn + F2ye bastığımda çalışan ve Bluetooth un / Birde İnternet' in açık olup olmadığını gösteren program buydu sanıyorum.Laptop kullanan arkadaşlar bilir.Hiç bir şekilde bluetoothu açamıyorum acil yardım  bekliyorum.

Bilgisayarımın modeli:
Vestel Onyx game
Lütfen aci yardımlarınıı bekliyorum.

Son Düzenleme: tevfikbahadır ~ 03 Ocak 2010 00:17
şafak89
03-01-2010, 01:07   |  #2  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

vestelin sitesinden driverlarını al ;)

tevfikbahadır
03-01-2010, 19:07   |  #3  
tevfikbahadır avatarı
OP Yıllanmış Üye
146 mesaj

Driver var fakat yüklerken bluetoothu kapatmamı istiyor.Vistada vestelin extradan bir aracı vardı System Utilitiesmiydi Windows Utilitiesmiydi hatırlayamadım onun yüzünden heralde çünkü: her zaman yaptığın gibi Fn + F2ye basıp bluetooth ve wireelsi kapatıyor veya açıyordum şimdi hiç birşey çıkmıyor.Vestel bir laptop kullanan arkadaşımı varsa (vista) lütfen konuya mesaj yazsın.Eğer verebliyorsa dediğim programı bulursa sevinirim.Şimdi windows7yi yüklediğim için o programda gitti bulamıyorum.

tevfikbahadır
03-01-2010, 19:21   |  #4  
tevfikbahadır avatarı
OP Yıllanmış Üye
146 mesaj

Arkadaşlar sorunumu çözdüm driver cd'sindeki Exec'in sunduğu programı kurdum Mobile Utilities'i yükledim artık çalışıyor.Ondan sonra otomatik drvieri yükledim.Yinede teşekkürler Chip Forum Üyeleri ve Yapımcıları.Böyle dertlerimizi ve sorunlarımızı paylaşacağımız bir forumumuzun olması ne güzel:)