Windowss 7'ye Geçiş Toplu Soru

SnowTger
03-11-2010, 23:27   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.Biraz uzun yazacağım ve büyük ihtimal bazılarınız uzun diye okumadan konuyu kapatıcak ama şansımı denemek istiyorum.
Elimde şu an Windows 7 32bit Ultimate dvdsi mevcut ve ben Xp sp3 32 bit kullanıyorum.
Sistemimi özetlersem ; AMD Phenom II x4 955 3.2ghz işlemci
                                  A-Data 2gb 1600mhz bellek
                                  Ati HD5770 1gb 128 bit ekran kartı
                                  Samsung 500gb 16mb 7200rpm hdd
                                  MSI 785GM-E51 AMD785G /DDR3 S+V+GL+RAID+16X 938pin anakart
                                  Birde 460w psulu bir kasam var.

Sorularıma geçecek olursam;
1-Windows 7 Ultimate 32 bit bu sistemde sorunsuz şekilde çalışırmı.
2-Windows 7 driverleri otomatik kuruyormuş,buna ne kadar güvenebilirim veya elimde ekran kartı ve anakartın cdsi mevcut,ekran kartı driveri windows 7 destekli ama anakart cdsinde birşey yazmıyor,
anakart cdsi windows 7 destekliyormudur ( markası yukarıda yazıyor ) ve anakart driveri ile ses,ethernet vs sürücülerini yükleyebilirmiyim.
3- Halihazırda oynamakta olduğum bazı oyunlar mevcut ( Darksiders,Assasins's Creed vs )
Bu oyunları Xpyi kurduğum yerel diske kurmadım yani format sırasında videolarım,müziklerim gibi oyunlarda kurtulucak ama bu oyunları windows 7 kurduktan sonra normal exe den girerek oynayabilirmiyim.Yoksa hepsini baştanmı yüklemek zorundayım.
4-Xp directx 9 desteklediği için zorunlu oyunları öyle oynamak zorundaydım ama Windows 7 directx 11 yüklü olarak kuruluyormuş ve ekran kartımda desteklemekte ama oyunlar daha önceden kurulu olduğundan bir sorun çıkartırmı , çıkarmadığı takdirde veya oyunları tekrar kurduğumda directx 11 ile daha iyi görüntü performansı alırmıyım.
5- Oyunların istediği sistem özelliklerinde Xp her zaman Windows 7'nin yarısı kadar ram istiyor.
Mesela Xp de 2gb ram öneren bir oyun Windows 7 de Xpdeki gibi sorunsuz oynanabilirmi yoksa donmalar olurmu. 
6-Arkadaşlar son olarak Windows 7'yi daha önce hiç kullanmadım o yüzden birazda tırsıyorum alışmam zaman alır diye, Sizce ne yapayım :)

Son Düzenleme: SnowTger ~ 03 Kasım 2010 23:29
Kapalı Hesap (186082)
03-11-2010, 23:36   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,770 mesaj

1-) Çalışır
2-)Ben Arkadaşın Bilgisayarına windows 7 kurdum bütün driverları kurulu geldi. Baska hicbir islem yapmadım.
3-)1-2 Oyunda belki sorun cıkarabilir. Oyundaki Savelerin gidecektir.(Bazı oyunlarda, Belgelerimden falan yedeğini al.)
4-)Sorun cıkartmaz directx falan merak etme oynarsın yine. Directx 11 destekli oyunlarda farklılık olacaktır tabi.
5-)İnanki cok fazla fark yok. Donmalar olmaz merak etme :)
6-)Alışırsın basit zaten Microsoftun bir malı o da. Xp ile ucurum kadar fark yok aralarında.Cok güzel işletim sistemi güven bana.

Yanlışım  varsa düzeltin :D

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (168323) ~ 03 Kasım 2010 23:38
Banned
03-11-2010, 23:39   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. Kaldırmak ne demek mükemmel çalışır.

2. Hiçbir sürücü proplemi yaşmazsınız,  sürücüler yüklenecektir. Gelişmiş sürücülerde zaten donanım ürecinin sitesinde vardır.

3. Malesef baştan yülemesilisiz fakat bilgisayardan iyi anlayan birileri varsa her oyuna ait reg kayıtlarını, users dosyalarını ve system dosyalarını yedekleyip bunları kurulum sonrası windows 7 ye atarak lduğu gibi devam etmenzi sağlayabilirdi. Aslında bu işlem basit ama nasıl yapacağınızı anlatmak uzun sürer.

5.- 6.  hiçbir sorun yaşaöazsınız. Her açıdan xp den iyi olacakır.

7. Ne tırsması. Şimdiye kadar kullanmadığınız için hata etmişsiniz.