windowsu iade etmek

poseidon92
28-02-2010, 12:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar chipte windowsu iade etmekle ilgili bir haber okudum.pardusun avukatlarından biri teknosadan laptop almak istiyor.fakat aldığı laptopta windows istemiyor.teknosada kabul etmiyor bunu.avukat dava açıp kazanıyor.acaba ben de teknosa,vatan, bimeks gibi bir yere gitsem laptom alsam,windowsu iade etsem (hiç kullanmadan) windows için ödediğim parayı geri alabilir miyim?bildiğim kadarıyla windowsun kullanıcı sözleşmesinde hiç kullanılmadığı takdirde windowsun iade edilebileceği hakkında bir madde var.

sombre06
28-02-2010, 19:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
132 mesaj

Bunun örnekleri amerikada var haberide çıkmıştı tabi kazanırsınız sizin hakkınız pc yi ilk açtığınızda hiç kullanmazsanız windowsu iade etme hakkınız saklı. ama tr deki mağazalar buna pek yanaşmıyorlar ve uğraşmanız gerekiyo. Gördüğünüz gibi avukat orada söylemiş kabul etmemişler oysaki bu bizim hakkımız işin mahkemeye gitmeden hallolması gerekirdi ama yok illa mahkeme avukat parası bilmiyorum kârdan çok zararda olabilir senin için

mnyk46
28-02-2010, 19:12   |  #3  
Yeni Üye
44 mesaj

bu konuda mahkemeye gitmiş ve sonuç almış bir türk arkadaş vardı.emsal teşkil etmesi için paylaşım yapmıştı.google da bir ara istersen karşına çıkabilir