windowsxp yüklü değilken bios güncellenirMİ??

fattik
13-10-2007, 01:56   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

ıyı bayramlar arkadaslar.. raid sürücüsünü hala yukleyemedım ve wındowsxp yı kuramadım henuz.. sata ya da raid destegı ac kapa gıbısınden de bir sekme yok biosta(ACHI-IDE degısımı sekmesı dışında)..ondakı bi değişiklik de farketmıyo aynı hatayı alıorum.. bios guncellemem söylendı ama windows yüklu değilken nasıl güncelleyebilirim? diskete aldım dosyayı floppy den baslattım görmedı..aynı seyı cd den de denedım olmadı.. yardımcı olursanız sevınırım ıyı bayramlar herkese

Terms
13-10-2007, 12:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
180 mesaj

D965LT dimi

Terms
13-10-2007, 12:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
180 mesaj

İntel Board D965LT
Bios
Advanced Sekmesi
Drive Configuration

Use Automatik Mode               <Enable>
ATA/IDE Mode                     <Native>
Configure SATA As                <AHCI>
S.M.A.R.T.                       <Enable>

Şeklinde ayarla
Biosa Gelince Xp kurmadan Flopy den yapabilirsin ancak önce açılış dısketi ve aşağıdaki bios güncelleme disketini oluşturmalısın. çalışan bir pc den oluşturduğun
açılış disketi ile sistemi başlatıp sonra aşağıdaki bios güncelleme disketini yerleştir ve IFLASH.EXE dosyasını çalıştır.Komutları Takip ederek biosunu güncelleyebilirsin.
Dikkat et elektrik kesintisine kurban gitme flopyden bios güncelleme yaparken elektrik kesilirse sorun yaşarsın.

http://downloadcenter.intel.com/ ... &OSFullName=Windows*%20XP%20Professional&lang=eng

Linkten Senin son bios güncellemen zipli dir indirip
içindeki 3 dosyadan ikisini(IFLASH + MQ1709P.BIO)olanları boş bir diskete kopyala ve bios güncelleme disketi oluştur.

Son Düzenleme: Terms ~ 13 Ekim 2007 13:01
fattik
13-10-2007, 13:00   |  #4  
OP Yeni Üye
37 mesaj

seff arkadasım cooooooooooooooooo...k tesekkur ederım yardımcı oldugun ıcın..ellerıne emegıne saglık hayrılı bayramlar..

Terms
13-10-2007, 13:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
180 mesaj

Rica ederim bende iyi bir intel fanatiği olduğumdan senin sorunlarına yardımcı olmya çalışıyorum
Sanada İyi Bayramlar

Son Düzenleme: Terms ~ 13 Ekim 2007 13:04