Winrar ???

ufuk_35
11-09-2009, 11:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
800 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2009

Winrar geçtiğimiz günlerde 3.90 stabil sürümünü çıkardı. Aynı gün de yüklememi yaptım. Ancak o günden beri bir arşivin penceresi açıkken sürükle bırak yöntemi ile dosyaları dışarı çıkaramıyorum. Arşiv dosyasının üzerinde sağ tıkayarak extract dediğimde bir sorun yok. Her türlü kaldırma aracı ve registry temizlik programı ile uğraştım ancak bir çözüm elde edemedim. Hatta aklıma unregistered version olduğu için mi kullanım kısıtlaması var gibi saçma seçenekler geldi ama bir çözüm bulamadım. Vista sp2 li sistem. Önceki beta lar yüklü iken de sorun yoktu.

Ayrıca bir shareware yazılımı yükledim diyelim, örnek winrar olsun. Belirli bir deneme süresi var, sonra kullanamıyorsun veya çeşitli uyarılar falan. Peki ben o yazılımı normal bir şekilde kaldırdıktan sonra arkasında bıraktığı izleri de silsem regshot gibi bir programla, sonra tekrar deneme süresini başlatsam bu yasadışı mı olur? Yani ben sistemimi o yazılımın tüm izlerinden temizleyemez miyim veya sonra tekrar yükleyemez miyim?


Epey uzun sorular oldu. Sabrınız için teşekkür ederim.

Kırık Çocuk
11-09-2009, 12:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
473 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009

Yasadışılık onlarla ölçülüyorsa bu devirde yapın gitsin. Hiçbir şey olmaz. Dediğiniz sorun beta sürümlerinde vardı ama stabil sürümde düzelmiş. Ben kullanıyorum şahsen.