Winrarda partlı dosyalarda crc hatası

HPQ-User
19-04-2008, 04:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ertr sormuş:
bir siteden 18 partlı rar dosyasını usdownloader ile indirdim.. klasöre çıkart deiğimde ekteki resimde görülen hatayı werdi.. usdownloaderdan şüphelendim we programsız indirdim siteden.. linkler rapidshare bu arada.. yine aynı hatayı werdi.. dedim acaba partlarda mı sorun war.. foruma yazdım ama indiren diğer herkes çalıştığını söylüyordu.. 5 partlık başka bir şey indireyim dedim o da aynen açılmadı aynı hatayla.. oysa onun partlarında da bir sorun yoktu.. ama bu arada indirdiğim bir kaç mblık şeyler(yine rapidden) çalışıyodu we düzgün inmişti.. winrar deneme süresini doldurmamıştı daha.. 1 hafta önce format atmıştım pcye.. formattan önce de bu sorunla karşılaştım ama linklerden şüphelenmiştim.. internetten türk yabancı araştırmadığım yer kalmadı.. çoğundabir çözüm fikri ya da neden belirtilmiyordu.. çözüm sunan azınlığın fikirleri ise çok saçmaydı.. pcden anlamadığını belli eder derecede.. bu arada kaspersky internet security kullanıyorum we download sırasında tüm korumalar dewredışıydı.. ayrıca dns adresimi de 4.2.2.1 we 4.2.2.2 diye değiştirmiştim knight online'a girebilmek için.. ama bunun sorun yaratacağını düşünmüyorum.. vista basic kullanıyorum sp yok güncellemeler tam..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
core 2 duo e4300
nvidia geforce 7300 le
1gb ram
Anakart Adı        MSI P4M900M/P4M900M2 (MS-7255 v2)
2048 adsl

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506; ImageShack Toolbar 4.6.0)

cell-o
20-04-2008, 16:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
843 mesaj

Çoklu bölümlenmiş .rar dosyalarını açarken ilk olarak 1 no'lu bölümü "extract" yapmaya başlayınca winrar otomatik olarak diğer partlarıda otomatik olarak tek bir klasöre açcaktır.Eğer açma sonucunda CRC okuma hataları veriyorsa o zaman şöyle yapın.1 no'lu part dışındakileri winrar ile açarak teker teker onarın.Sonrasında onarılmış olanları tek bir klasör altında manuel olarak birleştiriniz.

kolay gelsin.

toonami
06-01-2009, 20:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
120 mesaj

bunu deneyen varmı netten bir dünya dosya indir dik boşunamı şimdi iki sınırsız yaptık varya net i

_cypher_
06-01-2009, 23:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

dosyaları winrarda cıkartırken sol alt kosede bozuk dosyaları koru war onu secip dene bi ihtimal dosya bozulmamıstır belki ;)