Wİnrarda sfx e kısayol oluşturma

HPQ-User
04-02-2009, 13:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

xpcx sormuş:
Merhaba!

Sorunum winrarda sfx kısayolu yani örnekle açıklamak gerekirse;

Elimde yüklenmiş bir program var ben bu programı sfx oluşturarak tekrar setup şeklinde olmasını istiyorum sfx oluşturmada bi sorun çıkmıyor ama sıkıştırdıgım programın parçalarından .exe uzantılı dosyanın masaüstüne kısayolunu atmak istiyorum nasıl yapabilirim bi türlü yapamadım

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
foxconn anakart
intel core 2 quard 2.4ghz işlemci
4gb 800mhz ram
1gb ati ekran kartı
500gb harddisk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022)

uGuR.uK
04-02-2009, 16:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

arşivi oluştururken ana pencereden sfx arşivi oluşturu seçtikten sonra tepedeki gelişmiş sekmesinden "sfx seçenekleri"ne tıkla, açılan pencereden de "gelişmiş"e geç ve ordan "kısayol ekle"ye tıkla. açılan pencerede; hangi dosyaya kısayol oluşturmak istiyorsan(örneğin; winamp.exe) onun adını ve uzantısını "hedef dosya adı" kısmına yaz, kısayol adı'na da masaüstünde(yada başka nereye kısayol atıcaksan; aynı pencerenin üst kısmından seçebilirsin) hangi isimle gözükmesini istiyorsan onu yaz(örneğin; Winamp 5.51), geri kalanları doldurmana gerek yok.

not: eğer kısayol yapacağın dosya bir klasör içindeyse ve öyle arşivlenecekse klasörüde belirtmen gerekir. örneğin; sen "winamp" klasörüne direk sağ tıklayıp arşivle dediysen hedef dosya adı "winamp\winamp.exe" şeklinde olmalıdır.