WMS idle

black rose
17-04-2009, 14:53   |  #1  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
880 mesaj

Bilgisayarı kapatırken "program kapatılıyor - WMS idle" diye hata mesajı çıkıyor. WMS idle nedir?
hangi programdan kaynaklanır
nasıl kurtulabilirim

Burgut
17-04-2009, 15:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

I found that going to MSCONFIG and removing NMBgMonitor (which is a Nero Essentials component) from Startup, removed the WMS Idle failing to quit. More importantly removing that Nero file from startup, allowed Windows XP to shutdown ten times faster. I have removed Nero from my computer and it runs perfectly now. Perhaps only a corrupted file, who knows, but bye bye WMS Idle.

Kendi yorumlarımı da ekleyerek yazının Türkçesini ifade etmeye çalışayım: Nero isimli programın birçok versiyonu mevcut. Kullanmadığınız pekçok bileşen ile birlikte 500-600 mb a varan farklı versiyonları var. Bunlar da haliyle bilgisayarınızı ve Ramınız şişiriyor. Kullandığınız Nero versiyonunu kaldırırsanız probleminiz çözülür.

This is for people who have NERO. Here's what you do to solve this problem.

Click Start--> Programs --> Nero(v7, v7 essentials, v8 ) --> Tools --> Nero Scout.

This opens Nero Scout Options window.
On the left hand column, click Indexing --> Folders.
Then at the bottom click Clear All.
Then click Apply.
At the top left hand corner of the window uncheck the box where it says Unable Nero Scout.
Then click Apply.
Then click OK.

This will solve the WMS Idle not responding which appears everytime when shutting down.

Yazıda geçen yönergeleri izlerseniz de probleminiz Nero'nun problem yapan WMS Idle'ını ortadan kaldırabilirsiniz.

SDdot1 advice on removing WMS Idle is fine IF a Nero program is installed. In my case, it was a residue legacy of a previously installed Nero program that left that nuisance behind that requires a MSConfig route to remove the offending "NMBgMonitor".

Son olarak bir çözüm daha:

Msconfig'i açınız. NMBgMonitor isimli eklendinin önündeki tiki kaldırınız. Bu da probleminizi çözebilir.

Ayrıca belirteyim; bütün Nero versiyonları bu problemi oluşturacak diye birşey yok. Benim tavsiyem; Micro Edition'ı kurmanızdır.

Kolay gelsin.

black rose
17-04-2009, 16:20   |  #3  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj

Msconfig'i açınız. NMBgMonitor isimli eklendinin önündeki tiki kaldırınız. Bu da probleminizi çözebilir

bunu denedim olmadı bilgisayar açılmadı sonra tekrar denedim açıldı.
ayarlar yeniden yapılandırılmalı diye bişey çıktı ordan geri işaretledim

hala kapatırken çıkıyor

Burgut
17-04-2009, 17:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

Kardeşim, o zaman Nero'yu komple bilgisayarınızdan kaldırın. Başka yapacak birşeyiniz yok maalesef. İlla ki Nero kurmak istiyorsanız Lite Edition ya da Micro Edition şeklinde geçen 23-25 mb boyutlarındaki programlarından kurun.

Msconfig'i açın, buradan NMBgMonitor isimli eklenti ve Nero bağlantılı bütün tikleri kaldırın. Dosya uzun isimlerine bakarsanız Nero ile bağlantılı dosyaları görebilirsiniz. Ayrıca Msconfig ekranın çalışan aplikasyonlar ve programların yer aldığı bir tab var. Onu açarak Nero bağlantılı bütün çalışan ve çalışmayan dosyaları etkisiz hale getirin ve hatta kaldırın.

Biraz sizin uğraşarak temizlik yapmanız gerekiyor.

Kolay gelsin

black rose
18-04-2009, 15:12   |  #5  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj

yardımların için çok teşekkür ederim
neroyu sildim problem düzeldi
çok sağol