Word'de sorunum var yardım ltf.

feyizu
21-09-2008, 12:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Sevgili arkadaşlar,

Yıllardan beridir bilgisayar vede word kullanırım hiç bu kadar aciz duruma düşmemiştim..Bir de word kullanmayı bildiğimi sanıyordum...meğer kullandığımı bildiğimi sanıyormuşum  

Şimdi gelelim soruma..Notebook da Office 2002 ve ilgili programları yüklü..Cuma günü word de bir proje hazırlıyorum, işler bitti kontroller filan tamam print edeceğim şirketin logosu olan ve üst başlık şeklinde sayfanın sol üst köşesinde çıkan logolar yok olmuş..boş bir çerçeve görüyorum..uğraş didin yok bir türlü resimler gelmiyor ekrana..neyse dert etmedim memory stick ile başka bir makinaya taşıdım,o makinada da office 2002 yüklü açtım dosyayı print prewiev, aa herşey görünüyor çıktı da sorun yok..allah allah ne var bendeki word de derken işe daldık unuttum..sonra başka bir dosya ile uğraşırken yazı arasına bir organizasyon şeması eklemem gerekiyor..ekranın altındaki ikona basınca basit bir şema yerleştirebiliyordum eskiden..ne gezer tuhaf bir yazı yapıştırıyor sayfaya..ara tara yok yok yooook..bulamadım derdi nedir.işler kaldı pazartesiye.

Arkadaşlar ne olur şu işe bir el verin..maymun etti beni bu word..bakın şöyle yazılar çıkıyor şema yerine ve logo yerine

{ HYPERLINK "0808_eHeader_but-go%5b1%5d.gif" } Bu şirket logosu yerinde görünüyor
{ SHAPE \* MERGEFORMAT } Bu ise sayfaya eklemeye çalıştığım organizasyon şeması (diyagramı) yerinde görünüyor

İlgilenen arkadaşlara peşinen teşekkürler.

muratpc
25-09-2008, 09:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
139 mesaj

pc de java programı eksik olabilir. yüklemeye çalış

feyizu
25-09-2008, 10:39   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj
muratpc
pc de java programı eksik olabilir. yüklemeye çalış
Hayır java programı yüklü,JRE nin 6 update 1 i ve java 6 nın da update 5 i yüklü..zaten java gerektiren bir çok program (matriks gibi) sorunsuz çalışıyor.
Başka bir neden olmalı..zira word sayfasına resim insert ediyordum şimdi eklediğim resmi de göremiyorum..sadece işgal ettiği yer kadar boş çerçeve görünüyor..

muratpc
25-09-2008, 10:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
139 mesaj

ozaman ofisi yeniden kurmayı dene

kwasny
25-09-2008, 10:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

Öncelikle sorununuzu yeni gördüm bunun nedeni ayarlardan olabilir veya pcnizdeki bir virüs nedenindende olabilir size office 2003'ü yüklemenizi tercih ederim eğer aynı hata birdaha çıkarsa bildirirsiniz..
Saygılarımla Kwasny Yazılım A.Ş

feyizu
08-10-2008, 15:19   |  #6  
OP Taze Üye
18 mesaj
kwasny
Öncelikle sorununuzu yeni gördüm bunun nedeni ayarlardan olabilir veya pcnizdeki bir virüs nedenindende olabilir size office 2003'ü yüklemenizi tercih ederim eğer aynı hata birdaha çıkarsa bildirirsiniz..
Saygılarımla Kwasny Yazılım A.Ş
Sevgili arkadaşım derdim devam etmekte..Office 2002'yi yeniden kurdum(Office 2003 üm yok ne yazık ki),virüs taraması yaptırdım hiç birşey değişmedi..üstüne üstlük şimdi de resim ekleme ile ilgili problemi de farkettim şöyle ki; word sayfasına ekle komutu ile resim yapıştırmak mümkün değil..daha resimi seçerken sıkıntı başlıyor ve resim ekle ekranının altındaki "dosya adı,dosya türü" satırında bile seçtiğim resmin adı görünmüyor..her neyse devam edip ekle diyorsun sayfaya bir boş çerçeve atıyor içinde resim yok..çerçeveye tıklıyorsun çerçeve gidiyor yerine resmin tut çek özelliğindeki gibi köşegen noktaları çıkıyor ortaya..ama resim filan yok..hiç bir şekilde resim yapıştıramıyorum..word ü kaldırıp yeniden yükledim ı-ııhh olmuyor olmuyor...onar dedim olmadı...
Tam olarak hatırlamıyorum ama en son 1 ay kadar önce SP3 ü yükledi makina..acaba ondan mı oldu ki?

Teşekkürler

blckwolf
09-10-2008, 23:10   |  #7  
Yeni Üye
26 mesaj

bildiğim kadarıyla sp3 ofis 2003 öncesi uygulamaları desteklemiyor. ama şöyle birşey deneyin. elinizdeki ofisi mümkünse aynı özelliklerde başka bir bilgisyara yükleyerek deneyin. sorun yoksa pc'nizde başka bir problem var demektir. sorun devam ediyorsa ofis yükleme cd'niz bozulmuş demektir ki bu da yeni ofis paketi için cebinizden en az 400 $ çıkacak demektir.

arıkan07
16-04-2013, 03:16   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

bende uzun uzun araştırdım ama formata falan gerek yok tek yapman gereken alt+f9 tuşuna basmak.

Microsoft Word belgesi içerisinde yer alan bütün linkleri iptal etmek içinse;

• Önce Ctrl+A tuşları ile bütün yazıyı seçeriz
  • Ctrl+Shift+F9 tuşlarına birlikte basarak linkleri topluca ortadan kaldırırız

Son Düzenleme: arıkan07 ~ 16 Nisan 2013 03:18
çhip10line
16-04-2013, 08:15   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

5 yıl sonra gelen bu cevapla umarım sorun çözülür AlkışKahkaha