Word ile ilgili acil yardım

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
qwerq
06-11-2004, 01:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bir ödev ile ilgili yardıma ihtiyacım var.Word da tablo içinde otomatik toplamanın nasıl yapıldığı konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim

Banned
06-11-2004, 13:59   |  #2  
Banlandı
366 mesaj

Böyle bir özellik var mı bir yerden mi duydun yada senin özel isteğin mi bu.Böyle bir özellik Excel'de var da tam olarak ne yapmak istiyorsun.

Gökhan Varişler
06-11-2004, 14:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

evet bu özellik excelde var işlemini excelde yaptıktan sonra word belgesine çevirebilirsin sanırım bunu yapan bazı prgramlar var ama adlarını bilmiyorum

Banned
06-11-2004, 17:24   |  #4  
Banlandı
366 mesaj

Kardeş ben ne dedim..Benim cevapla senin cevap arasında bir fark göremiyorum.

alıntı:
Gönderen : varisler3

evet bu özellik excelde var işlemini excelde yaptıktan sonra word belgesine çevirebilirsin sanırım bunu yapan bazı prgramlar var ama adlarını bilmiyorum

ugurbostanci
06-11-2004, 18:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

Tablo menüsünü tıkla/Formül... tıkla işlem tamam

Ama tabiiki değerler girildikten sonra bu işlemleri yap

Sonuç: Wordde de formül kullanılabiliyor.

Haydi kolay gelsin...

ugurbostanci
06-11-2004, 18:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

Birşey daha ekleyeyim bunun için biraz ingilizce bilmen gerekiyor çünkü formülü ingilizce kabul etmekte

Haydi kolay gelsin...

qwerq
06-11-2004, 19:14   |  #7  
OP Taze Üye
2 mesaj

ya bu bana ödev olarak verildi.Bunu excelde yapmasını bende biliyorum ama bana wordda lazım. Tabloda sayı yazdıktan sonra formülu tıklayınca sana toplam sonucu veriyor.Ama sayıları değiştirdiğimde toplam sonuç otomatik olarak değişmiyor.Bana otomatik değişen formulü ayarlamam lazım

Banned
06-11-2004, 19:56   |  #8  
Banlandı
123 mesaj

Banada atelyede ödev verilirdi ama ben ağ üzerinden arkadaşlarınkini alıp kendime göre uyarlardım...

Bence sende öyle yap...

ugurbostanci
07-11-2004, 00:40   |  #9  
Yıllanmış Üye
247 mesaj
alıntı:
Gönderen : qwerq

ya bu bana ödev olarak verildi.Bunu excelde yapmasını bende biliyorum ama bana wordda lazım. Tabloda sayı yazdıktan sonra formülu tıklayınca sana toplam sonucu veriyor.Ama sayıları değiştirdiğimde toplam sonuç otomatik olarak değişmiyor.Bana otomatik değişen formulü ayarlamam lazım

Sanırım bana yazıldığından, yazıyorum...

Sizin yardım isteğinizi okuyunca Bilgisayar Öğretmenliğinde okuyan birisi olarak benim müstakbel öğrencilerimin de böyle bir problemle benim başıma geleceklerini düşünerekten bilgisayarımda Word2000 i açarak tablo menüsünden Formül... (aynen böyle abicim ya da ablacım) gözüme çarptı Sanki ben buradayım diyordu... daha yazarım ama pek vaktim yok.. kusura bakma

Bu arada, bahse girerim sizin bilgisayar hocanız Bilgisayar Öğretmenliği mezunu değildir...(bahsi kaybedeceğimi biliyorum şöyle bir söz vardı değil mi?: kumarda kaybeden ...

Haydi kolay gelsin...

ugurbostanci
07-11-2004, 00:44   |  #10  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

ek olarak verileri değiştirdiğinde formülü yenilemen gerekiyor. tabi bunu da deneyerek gördüm

deneme yanılma yöntemi insana birçok şey öğretiyor (özellikle programlamada )

Haydi kolay gelsin...