word ve VIRUS

ECHELON_
08-04-2009, 00:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

MASA üstünde bir kaç word belgesi var bunlardan herhangi birini normal tıklayıp açtığımda onla birlikte GÖLGELİ bir şekilde o word dosyası ile aynı ismi taşıyan ama başında $ dolar işareti olan bir şey beliriyor masaüstünde bunu tıkladığımda yok oluyor esetle taratıyorum temiz comodo ile taratıyorum temiz bendeki office 2007 ve malum sahte  bir cd, korsan yani. Zonk sorun ne bir fikri olan var mı bu durum normal mi.

Süleyman.
08-04-2009, 01:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

O virüs değil merak etmeyin. Siz çalışmanızı kaydetmeden eğer bir sorun çıkarsa diye, elektrik kesintisi, programın kilitlenmesi vs. program yedeğini alıyor belli aralıklarla. Çalışmanızı kaybetmemeniz için. Sonra o dosyayı tekrar tıkladığınızda dosyanızın en son kurtarılan halini görmek ister misiniz gibi bir seçenek çıkıyor, o seçenek için lazım o dosya. Faydalı bir icat yani:) Zaten çalıştığınız dosyayı kapattığınızda o dosya da kaybolur ama geçici klasörlerde tutulur. Bilgisayarınızı temizlediğinizde de silinir gider...

ECHELON_
08-04-2009, 01:45   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
eltahir
O virüs değil merak etmeyin. Siz çalışmanızı kaydetmeden eğer bir sorun çıkarsa diye, elektrik kesintisi, programın kilitlenmesi vs. program yedeğini alıyor belli aralıklarla. Çalışmanızı kaybetmemeniz için. Sonra o dosyayı tekrar tıkladığınızda dosyanızın en son kurtarılan halini görmek ister misiniz gibi bir seçenek çıkıyor, o seçenek için lazım o dosya. Faydalı bir icat yani:) Zaten çalıştığınız dosyayı kapattığınızda o dosya da kaybolur ama geçici klasörlerde tutulur. Bilgisayarınızı temizlediğinizde de silinir gider...
RAMDE saklanan geçici bir dosya yani wordu kapatınca harddiske wordu açınca rame aktarılan sanal dosya ok.

teşekkürler bilgi içinBeğendim

Süleyman.
08-04-2009, 01:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
SCARFACE_
RAMDE saklanan geçici bir dosya yani wordu kapatınca harddiske wordu açınca rame aktarılan sanal dosya ok.

teşekkürler bilgi içinBeğendim

Ram'de saklanıp saklanmadığını bilmiyorum ama proram kapatılınca gitmesine bakılırsa olabilir. Rica ederim.

ECHELON_
08-04-2009, 01:54   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
AdRaMiTi

Yurdum insanı :) Panik atak olmus artık şu virüslerden..

Arkadaş zaten gereken bilgiyi vermiş lakin gördüğünüz gibi aynı şey tüm office kullananlar'da oluşan bir durum'dur.

Ondan Sloganımız Ney ? No panic Beğendim

evet aynen senin koyduğun resim gibiydi
ve evet anlamış bulunmaktayım bunun ne olduğunu eski wın 98 de kurtarma yoktu artık pc de yaptığımız her iş ramde gerçekleşirken ani elektirik kesilmelerine karşı o word belgesi kayıt edilmemiş olsa bile pc onu periyodik zaman aralıklarıyla hard diskte ram için ayrılmış sanal alanda kayıt etmekte mesela wordde yazı yazarken elektirk giderse  tekrar elektirik gelip pcyi ve wordu açtığında yazdığın şeyin harfi harfine kurtarılmadığını görürsün bunun nedenide işte periyodik zaman aralıklarıyla ram deki sanal işlemin diske kaydedilmiyor olmasıdır kurtarılan kısım en son kayıt yapılan zaman aralığına aittir.
Beğendim