WordPress için gerekli SEO eklentileri

zafer_61
06-04-2014, 19:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
16 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009

WordPress'in diğer bloglama sistemleri karşında üstünlüğünü diğer bir açıdan en çok SEO yönünün kapsamlı olması ve bol miktarda eklentiye sahip olması ile açıklayabiliriz. Bu yazımızda da WordPress için gerekli SEOeklentilerini açıklayacak ve bu eklentilerin neden kullanılması gerektiğinden bahsedeceğiz.


  1. All in SEO Pack WordPress'in kurulduğu andan itibaren ilk olarak yüklenmesi gereken eklentilerin başında bu eklenti geliyor. Bu eklenti sayesinde içeriklerinize Meta cinsinden bilgiler başlıklar ve anahtar kelimeler girebiliyorsunuz. Bu da seçeneklerin sizin elinizde olmasını ve SEOyönünden +1 puan ile başlamanızı sağlıyor.
  2. Google Sitemap Plugin İkinci olarak yüklenmesi gereken eklentilerin başında gelir. Bu eklenti ile Google için bir site haritası oluşturarak arama motoru botlarının işlerini kolaylaştırabilirsiniz, bu sayede onlarda size daha fazla empati duyarlar. Dilerseniz Google Sitemap For İmages'i de yükleyerek görsel tabanlı site haritası oluşturabilmeniz mümkündür.
  3. Automatic  SEO link WordPress'de site içi link inşası diğer bloglama sistemlerine göre on kat daha kolaysa bunu bu eklentiye borçluyuzdur. Bu eklenti sayesinde kolayca site içi link inşası gerçekleştirebilir ve kullanıcılarımızı da yönlendirebiliriz.
  4. SEO Search Terms 2 Çoğu kişinin atladığı ancak doğru kullanımında en yüksek performans alınan SEO eklentilerinden birisidir. Bu eklenti sayesinde sayfanıza hangi arama sonuçlarından geldiğini eklenti algılar ve bunu otomatik olarak etiket şeklinde kayıt eder. Bu sayede hem doğal şekilde index sayınız artar hem de ziyaretçi kaçırmazsınız.
  5. SEO Friendly Images Yazı tabanlı elde edeceğiniz hit kadar en azından görsel tabandan elde edeceğiniz hitte önemlidir. Bu eklenti sayesinde görselleriniz arama motoru dostu şekilde optimize edilir ve arama sonuçlarında görsellerinizin daha ilerilerde yer alması sağlanır.
  6. SEO Ultimate WordPress için güçlü seo eklentilerinden birisi ve genel olarak bütün işlevlerinizi yapabilir fakat Türkçe dil desteğinin bulunmaması bizler için kötü bir özellik.
  7. WordPress SEO by Yoast  Son sırada yazdığıma bakmayın kullanmış olduğum güçlü eklentilerden birisi de budur. Bizlere Türkçe dil desteği sunması da kolaylık açısından rahat etmemizi sağlıyor. Tavsiyedir.Bir Ö Not: Eklentileri Kurduktan sonra etkinleştirmezseniz bir işinize yaramaz. Sonraki yazılarımda ayarlarından da bahsediceğim. Teşekkürler

Daha Fazlası için www.wmmega.com