Wordpress Site İçi Link SEO Smart Links Eklentisi

webmasteryolcu
05-08-2011, 09:59   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
66 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2010

Merhaba arkadaşlar bugünkü eklenti anlatımımız yine benimde sıklıkla  kullandığım bir eklenti olan site içi link özelliğini aktif hale getiren  bir eklenti olan SEO Smart Links eklentisi olacak onun öncesinde bir  önceki eklentimizi hatırlayalım inceleme imkanı bulamayanlar aşağıdaki  linkten bakabilirler.


Bir Önceki Eklentimiz: WordPress Popüler Yazılar Eklentisi

SEO Smart Links

Eklentinin amacı ve görevi webmasteryolcu şeklinde bir yazınız yada  sayfanız varsa veya farklı bir isimde olabilir başka bir yazıda ise  cümleler arasında geçecek webmasteryolcu kelimesini webmasteryolcu  isimli yazınız yada sayfanıza otomatik olarak link oluşturması ve  yazılardan belirgin hale getirmesidir.

  Site İçi link Avantajları

Hemen avantajlarından bahsedelim arkadaşlar özetle belirtmek gerekiserse

  • İç sayfalarında backlink alması sağlanır
  • Ziyaretçinin sayfalar arası dolaşması sağlanır
  • Google aramalarında üst sıralara çıkmasını tetikler
  • Dahası en büyük sitelerde bile bulunan bir özelliktir mutlaka kullanmalısınız
  • Sponsorumuz: Otobüs Firmaları
Eklenti Kurulum ve Ayarları

Hemen sitemizin yönetim paneline girip eklentiler kısmından yeni ekle  tıklıyoruz değerli arkadaşlar arama kısmına eklentimizin adını yazarak SEO Smart Links arama yapıyoruz ve açılan listeden ilk sıradaki eklentiyi Şimdi kur diyerek ve açılan sayfada etkinleştiriyoruz.

Wordpress Site İçi link Eklentisi


Eklentimizi kurunca arkadaşlar yönetim panelimizin ayarlar kısmında  SEO smart link şeklinde bir buton oluşacak oraya tıklayarak ayarlarımızı  ve seçimlerimizi yapabiliriz.

Eklenti ayarlarında yapabileceğiniz düzenlemeler

Internal Links: Bölümündesayfa içi linklerin hangi durumlarda oluşmasını seçebilirsiniz standart olarak yazılar ve sayfalar seçilidir.

Excluding: Hangi etiketlerin linkleme dışı tutulacağı ayarlanabilir h etiketleri linkleme yapılmasın seçilmiş standart

Target: Bu bölümde ise hangi alanlara link verilsin 4  seçenek var sayfalar, yazılar, yorumlar etiketler sadece yazılar ve  sayfalar seçili en doğru ayarda budur