World of Warcraft hayranlarına kötü haber...

CHIP Online
12-03-2010, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

WoW hayranlarına kötü haber: Belki hepiniz bunu bekliyorsunuz; ama...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/worl ... tu-haber_18777.html

Resimlerle: WoW: Wrath of the Lich King'den çok özel kareler

Blizzard World of Warcraft'ın konsollara çıkıp çıkmayacağı sorusuna sonunda noktayı koymuş gibi gözüküyor. Firma adına açıklama yapan J. Allen Brack, oyunun konsollara çıkma ihtimalinin çok düşük olduğunu açıkladı.

Brack'a göre oyunun konsollara çıkmamasının nedeni değil nedenleri var. Birincisi MMORPG geliştirmenin zorlu bir süreç olması. Konsolların yaşam döngüleri de göz önünde bulundurulursa bunu çok iyi zamanlamak ve konsolun çıkışıyla yakın bir zamana denk getirmek gerekiyor.

İkinci neden ise teknik problemler. PS3ler harddiske sahipken Xbox 360'ların hepsinde harddisk bulunmuyor. Bunun haricinde WoW'un klavye üzerinde oynanan bir oyun olması da büyük problem teşkil ediyor. Oyun içerisindeki kısayol tuşlarını, kamera açılarını ve büyü tuşlarını gamepa aktarmak gerçekten çok zor bir işlem.

Bunlara rağmen Allen Brack gelecekte WoW olmasa da başka bir online oyunun konsollara çıkma ihtimalini çok yüksek gördüğünü söylüyor.


Tüm konu: World of Warcraft hayranlarına kötü haber...

İzleyin: WoW: Wrath of the Lich King

Resimlerle: WoW: Wrath of the Lich King'den çok özel kareler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Konsollarda MMORPG oynanır mı?

broodofqueen
13-03-2010, 09:50   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006

Neden olmasın. Gamepadin zorluklarından bahsetmişler ama PS3 klavye kullanabiliyor. XMB de kullanılabilen klavye neden oyunlarda da kullanılmasın? Sony'nin bunun önünü açması lazım. Nesil bağımlı olması kötü demişler. Birincisi birçok konsol önce eski sistemi ile uyumlu çıkar. İkincisi, çıkmasa bile PS4 alacağım diye PS3'ümü satmama gerek yok. Bunlar mazret, tek düşündükleri satış yapabilirlermi. Malum konsol oyuncularının profili PC oyuncularına göre biraz farklı.<

Fattur
14-03-2010, 00:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

Uğraşılmaz ya...