WORM ! Kaldıramıyorum Yardım...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
fatihferah
06-11-2005, 12:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
145 mesaj

Arkadaşlar sistemimde McAfee Security Suite 9.0 yüklü..
Antivirus program konsolunda W32/ircboot.worm!MS05-030 virus uyarısı veriyor..Aynen resimde gördüğünüz gibi..
Stinger da yükledim ama ne kadar tarasamda sistemi bi türlü bulup silmiyor...Bunu kaldırabilmem için önerilerini bekliyorum...

3RROR
06-11-2005, 12:58   |  #2  
Üye
51 mesaj

safe mod (windows güvenlik mod/kip'i)ne düşüp
full scan çekerek tekrar deneyebilirmisin ?

fatihferah
06-11-2005, 14:28   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Bunuda denedim full system taraması yaptım fakat hiç bir şey bulamadı..

3RROR
06-11-2005, 17:50   |  #4  
Üye
51 mesaj

hiç birşey bulamadı derken normal mod'a geri döndüğünde yine uyarı alıyormusun ?

eğer lisanslı bir antivirus programı değilse sana panda titanium 2006 yı önerebilirim...
bir onda dene tekrar devam ederse dosyayi bir regedit te arattır bulursan temizlersin..

başıma böyle şeyler gelirse virus yazılımlarını değiştirerek devam ederim ve düzelir...

zamanın var ise denemeni tavsiye ederim.

fakat unutmadan update lerini yapmalısın programlarını kurduktan sonra.
eğer önceden kurulmuş bir antivirus programı ise  tarama yapmadan öncede güncellemelerini yapmalısın.

fatihferah
06-11-2005, 18:10   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Elimdeki antivirus programını paylaşım ağından indirdim..
ISO Formatındaydı..Benden herhangibir register kodu istemedi..
Trial değil..

Aslında memnunum ama sistemime format dahi atıp kursam aynı uyarıyı veriyor..Artık o zaman senin önerine uyacağım.. (:

3RROR
06-11-2005, 18:29   |  #6  
Üye
51 mesaj

programı

dan temin edebilirsin.

ağ güvenliği için full paylaşım vermesen daha iyi olur bir trojan ağda tur atabilir..
ve network tede ciddi bir sorun getirebilir oldukça sürücülerinizi tam full access vermeyin vermek istediğiniz paylaşımı bir klasöre atıp sadece ona izin verseniz daha iyi olur..

kolay gelsin

pcman
12-11-2005, 17:23   |  #7  
Yeni Üye
29 mesaj

Arkadaşım yanılıyorsun PC temiz.McAfee yeni bir virus keşfedildiğini bu virusun sisteme bulaştığında RESTART yaptırdığını ve bu viruse karşı programı güncellemeni istiyor.

Kaldıki sen İnternet Security tam olarak yüklememişsin Spamkiller yok.

Yoksa PC şuanda korunuyor.Paniğe gerek yok.Gülümseme

fatihferah
13-11-2005, 00:58   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

avast kullanan var mı aranızda memnun olan yada avasttan?
Yada mcafee'ye göre nasıldır kabiliyeti??

developer
13-11-2005, 02:35   |  #9  
Yeni Üye
43 mesaj

Arkadaşım bilgisayarında bu virüs yok bu bir tarama sonucu değil. Bu bir haber modülü "boyle bir virüs çıktı anti-virüsüde database mizde eğer bizim lisanslı has kullanıcımızsan buraya tıklada anti-virüsünü indir " diyiyor.

fatihferah
15-11-2005, 13:10   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Peki onu anladım...Ama şu anda program full olarak kurulu ve tüm updateleri yapıldığı halde üst tarafta hala ;

An İndex value of 10 is Best
'' While 1 indicates a potential security risk ''

yazısı mevcut...Bu Nedir??

Der Rote BaroN
15-11-2005, 17:43   |  #11  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Alternatif çözüm önermek istemezdim ama kaspersky ile dener misin bir de? Madem diğer arkadaşların söylediği standart prosedür işe yaramamış. Kaspersky'nin silemediği de oluyor elbet ama yok denecek kadar az.

pcman
15-11-2005, 19:04   |  #12  
Yeni Üye
29 mesaj

Arkadaşım bak şimdi sana söylediğim gibi Security Center tam olarak yüklememişsin oradaki 4 korumanında tam olabilmesi için hepsini yüklü olması gerekir(virusscan,firewall,privacy servis,spamkiller) tamam.Ama sende spamkiller yok ve o kısın riskli yani 1 olarak gözükür.

Avast ile McAfee bence kıyaslanamaz.

İşte nedenleri;

1-Avast virus silme yeteneği yok denecek kadar azdır.Bu yüzde virus bulduğu zaman Karantinayı tavsiye eder.

2-McAfee virus dosyadan önce temizleyip daha sonra siler böylece o dosyayı kaybetmemiş olursun.

3-McAfee birçok kez ödül almış bir dünyaca ünlü güvenlik şirketidir.Dünyada 100 Milyon kişinin tercihi olmuştur.

4-Avast tercih edilmesindeki en önemli neden FREEWARE bir yazılım olmasıdır.

5-Kesinlikle McAfee PC kasmaz.Bu nedenle tercih edilmesi birkat daha artar.

McAfee diğer yazılımlar gibi key ile çalışmaz eğer tam sürüm ise ya RETAİL Yada sen yanılıyorsun.Yani trial versiyon kullanıyorsun ama haberin yok.

Eğer AV tavsiyesi istiyorsan F-Prot,Bitdefender,F-Secure ve Panda yazılımlarından birisini kullanmanı öneririm.

>> Şuanda Dünyanın en popüler AV Yazılımlarından birisidir.218426 virus ve trojanı tanımakdatır.Virus Sİgnature imzası mevcuttur.Download.com adresinde 1 Milyon download ile ne kadar tercih edilen bir program olduğu anlaşılmaktadır.

>> Son zamanların popüler AV birisidir.Komple bir güvenlik sağlar.Firewall ile birlikde gelir.

>> Virus testlerinde her zaman ilk 3 içinde olmuş popüler bir AV yzılımıdır.E-Kolay.net internet güvenlik paketidir aynı zamanda.

>> İşte kaliteli bir AV yazılımı daha gerçekden çok güzel tek eksisi PC kasması.Ben İnternet Security 2006 denedim sistemin açılışını 2dk. geciktirdi.Ama işini laikıyla yapan bir program.

Bunların dışında Kaspersky,Trend Micro diğer alternatifler.