Wubi Offline (Çözüldü)

Zymenn
11-02-2010, 16:55   |  #1  
Zymenn avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

Arkadaşlar Windows ile beraber aynı diskte Ubuntu kurma özgürlüğü sunan Wubi programı bildiğiniz gibi her kurulumda 1.50 mb alandan arta kalan işletim sistemini internet üzerinden indiriyor. Kotalı interneti olanlar için bu sorun tabi. Acaba bunu internete bağlanmadan kurmanın bir yolu var mı? Wibonun tüm her şeyi içinde barındıran bir versiyonu var mı?

Şimdiden sağolun.

Sorunu çözdüm. Yanıt son measajda.

Son Düzenleme: Zymenn ~ 17 Şubat 2010 10:00
Boracalin
11-02-2010, 23:47   |  #2  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

sanırım wubi'den bahsediyorsunuz. wubi'nin kendisi küçüktür fazla kota yemez ancaaak wubi'nin içinden örneğin ubuntu kuracaksanız ve orda ki listeden seçerseniz wubi onu resmi sitesinde indirir. ancak elinizde iso'su zaten var ise bunu wubi'ye göstermeniz yeterli böylece tekrar bir dağıtım indirmenize gerek kalmaz...

Zymenn
12-02-2010, 08:07   |  #3  
Zymenn avatarı
OP Yeni Üye
33 mesaj

Acele ile yazarken Wibo yazmışım. Evet Wubi den bahsediyordum.

Bu ISO gösterme olayı hangi aşamada yapılıyor acaba?

Zymenn
15-02-2010, 09:42   |  #4  
Zymenn avatarı
OP Yeni Üye
33 mesaj

Evet arkadaşlar benim sorunum Ubuntuyu kuracağım diskte Wubiyiçalıştırmak ve farklı bir Wubi sürümü kullanmak. Çözümü size yazayımdabenim gibi cevapsız kalmayın.

Başlıyorum.
• Benim tercihim Ubuntu. Buradan 8.10 versiyonunu indirelim
• Winrar veya 7zip veya Ultra Iso gibi yazılımlarla indirdiğimiz Ubuntu Dağıtımını bir klasöre açalım.
• Açılan pencerede gerekli ayarları yapacağız.
-Yükleneceği yeri seçeceğiz. Mesela C ye kuracaksak bu dosyayı C deDegilde dede tutalım. Klasörün isminin de Ubuntu olmasını sağlayalım.
- Linux türü seçiyoruz. Burada Ubuntu.
- Dili seçiyoruz. Türkçe seçili gelir.
- Kullanıcı Adı: Türkçe karakter olmayacak. q ş ç ı vs.
- Parola giriyoruz. ve tekrarlıyoruz.
- Erişilebilirlikten Erililebilirlik ayarlırını da yapabiliriz. Varsayılan kapalıdır.
• İleri deyince Wubi bize işlemleri otomatik olarak ayarlayacak ve bilgisayarı Yeniden başlatmamızı önerecek.
•Bilgisayar Yeniden Başlayınca Windows sistemimiz ve Ubuntu diye bizeseçenek sunacaktır. Ubuntuyu seçi. Kurulum işlemine başlıyoruz.

Benevdeki bilgisayarımda Kotalı internet kullandığım için buna ihtiyacımvardı. İşyerinde her kurulumda indirip kuruyordum. Ancak evde deLinuxsuz kalmamam gerektiğini düşünmeye başladığım için Kotal kullanıcıolarak buna çözüm bulayım ve buldurayım diye düşündüm.

Buarada Windowsa altarnatif olarak herkese Linux kullanmayı önerirm.Belki şu an tek başına kullanılabilir durumda dağil; ama bir çokişinizi Linuxla halletmeye çalışarak hem kendinizi hem Linuxugeliştirebilir. Özgür yazılıma destek olabilirsiniz.

Son Düzenleme: Zymenn ~ 17 Şubat 2010 10:18