www.rakuten.com dan alışveriş yapan varmı?

eyyub
20-02-2010, 00:28   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

merhaba inşallah konuyu doğru yere açmışımdır.
www.rakuten.com adlı bir japon alışveriş sitesinden Türkiye'ye plastation 3 ve fotoğraf makinesi sipariş vermeyi düşünüyorum. Kargo da uygun Türkiyeye yolluyorlar. Acaba güvenilirmidir alışveriş yapan varmı??

bosluk
20-02-2010, 00:35   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

100 dolar ya da euro üzerindeki ürünler (aynı zamanda kutusu büyük olanlar) gümrükte takılıyor. Bayram dönemlerine denk gelirseniz 300 dolara kadar getirilebiliyor sanıyorum ama bu, büyük oranda o an kargonuzu kontrol eden gümrük memurunun keyfinin iyi olup olmamasına göre de değişebiliyor tabi :) Gümrükte takılan bir ürünün fiyatı ise sıklıkla Türkiye'de satılan aynı ürünün fiyatını geçebiliyor. Herhangi bir işlem yapmadan önce yurtdışından alışveriş konusunu iyi araştırmanızı öneririm.

eyyub
20-02-2010, 00:51   |  #3  
OP Üye
59 mesaj

http://en.item.rakuten.com/kaigai/mhs-pm5k-je/ 
şu sony camerayı getirtmek istiyorum Türkiyede yok takılırmı acaba

bosluk
20-02-2010, 01:00   |  #4  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Çok rahat takılır. 100 dolar üstü takılmaması büyük şans olur zaten.

eyyub
20-02-2010, 01:08   |  #5  
OP Üye
59 mesaj

bana biraz bu konuda bilgi verirmisiniz. Takılırsa ne gibi sorunalrla karşılaşırım ne kadar bir ücret ödemem gerekir ne kadar beklerim..

bosluk
20-02-2010, 01:35   |  #6  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Tabi, %18 civarında bir vergi eklenecek efendim. Bunun yanında değişik yüzdelerde ürüne ve gönderilen yere göre ek ödemeler de çıkabilir karşınıza. Zaten çoğu durumda size gümrükte eşyanız kaldı yazısı ulaşana kadar, satıcıya geri iade edilmek üzere gönderilmiş oluyor gümrüğe takılan ürünler malesef.

Konu hakkında çok daha detaylı ve net bilgiler Google'da bolca var aslında. eBay Türkiye, ya da yurtdışı alışveriş, hatta yurtdışı gümrük şeklinde aramalar yaparsanız bolca doküman çıkacak karşınıza. Saygılarımla...

eyyub
20-02-2010, 21:16   |  #7  
OP Üye
59 mesaj

çok teşekkürler sağolun bu sevdadan vazgeçmeliyim en iyisi :) uçakla gidip almak daha ucuza mağal olur heralde :)

finish
01-07-2010, 10:20   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Amerika'dan gönderectecekseniz Viaddress.com servisini kullanabilirsiniz. Ücretsiz üyelik var.
Çoğu Amerikan mağazası yada ebay üyeleri Amerika dışına gönderim yapmıyor, o yüzden viaddress.com mantıklı bir çözüm.
Nasıl oluyor anlatayım, önce www.viaddress.com adresine giriyorsunuz ve size bir Amerika adresi veriyor. Sonra aldığınız ürünü oraya postalatıyorsunuz, sonra Viaddress size postalıyor. Alternatifleri arasında en ucuz olan servis bu.