www27.yoog.com spyware..

HPQ-User
15-05-2009, 16:08   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

centilmen sormuş:
slm arkadaşlar, işletim sistemim windows7 7100 RC ve firexox tarayıcımı açınca www27.yogg.com diye bir arama motoruna yönlendiriliyorum. Açılış sayfasını değiştiriyom. Açıp kapattıktan sonra yine aynı şey devam ediyor.. Ad-aware plus, malwarebytes ile derinlemsine tarattım ama sonuç alamadım. Birde combofix i denemek istedim o da windows 7 uyumlu değil sanırım desteklemiyor... anlıyacağınız ilkdefa bu kadar uğraştıran bir reklam yazılımı ile karşı karşıyayım. Ne öneririsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim....

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: 0
Sistem Özellikleri:
............

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

Süleyman.
15-05-2009, 16:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Başlat > (Arama çubuğuna) regedit (enter) > hkey_current_user > Software > Microsoft > Internet Explorer > Main altından "Start Page" değerini açın ve ana sayfanızın ne olmasını istiyorsanız onu yazın. Ayrıca bilgisayarınızı Kaspersky Internet Security 2009 ile taratın.

centil_men
16-05-2009, 18:25   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

BU FİREXOX İÇİN GEÇERLİ YÖNERGE DEĞİL. EXPLORERDE Bİ SORUN YOKKİ ZATEN. FİREFOX İÇİN BİR ÇÖZÜM LAZIM ARKADAŞLAR..

Ahmet Ertuğrul
16-05-2009, 19:15   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Spybot: Search&Destroy programını deneyebilirsiniz. Ücretsiz bir programdır. Kurarken TeaTimer'ın işaretini kaldırarak kurun. Programın kurulumu ve daha ayrıntılı bilgi için buraya bakın. Program karışık değil aslında ancak isterseniz göz atın verdiğim bağlantıya. Programın açılışında çıkan uyarıyı iyi okuyun. Bu güçlü bir programdır, kullanırken dikkatli olun diye bir şeyler yazıyor. Ben bir sorunla karşılaşmadım ama karar sizin.

Ya da SUPERAntiSpyware programını da deneyebilirsiniz. Bu programın da tarama ve temizleme işlevi ücretsiz, diğer araçları ve koruması için paralı sürümüne ihtiyaç var. Yanlış hatırlamıyorsam bu program kurulumunda tarayıcı anasayfanızı korumaya alayım mı diye soruyordu. Bu durumda dikkatli olun, zaten kurtulmak istediğiniz sayfayı korumaya almayın.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 16 Mayıs 2009 19:19