Xbox 720'nin adı çok sık duyulmaya başladı...

CHIP Online
14-10-2011, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft ser verip sır vermese de, çalışanları yeni canavarı internette ifşa etmeye devam ediyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/xbox ... -basladi_29665.html

Resimlerle: Oyun konsollarında 15 tasarım faciası

İlk olarak Xbox 720 projesinde çalışacak olan bir grubun belirlenmesi, ardından Xbox 720 isminin 2020 yılında geçen Real Steel isimli filmdeki reklam panolarında gözükmesi... Bütün bunlar Microsoft'un yeni konsolunun hazırlıklarının sadece görünen taraftaki kısmı.

Bütün bu olaylardan sonra MS'in, yeni konsol projesinde çalışacak olan grubun LinkedIn isimli sosyal paylaşım ağı üzerinde çalıştığı bazı yenilikleri paylaşması işleri iyice kızıştırdı. Teknolojik gelişmeleri Gematsu üzerinden takip eden WinRumors'a göreyse, proje üzerinde çalışanlardan üçü, net bir şekilde next-gen konsol departmanında çalışıyorlar.

Bu üç kişiden bir tanesi Xbox Nex Gen'in yaratıcı yönetmen koltuğunda oturuyor. Bir çalışan tarafından ayrıca yapılan bir açıklamada ise; "Üretilecek yeni cihazlarda yüksek hızda veri aktarımı esnasında elektromanyetik akışın kontrol altında tutulması üzerinde çalışıyorum." gibi net bir ibare kullanıldı.

Kısacası, son zamanlarda üst üste olan bu gelişmeler ve gelinen tarih, yalan söylüyor olamaz. MS'in yeni konsolunun adı Xbox 720 ya da değil, hiç fark etmez. Bildiğimiz tek şey çok da uzak olmayan bir gelecekte piyasada olacağı.


Tüm konu: Xbox 720'nin adı çok sık duyulmaya başladı...

Resimlerle: Oyun konsollarında 15 tasarım faciası

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce microsoft'un yeni konsolunun adı ne olacak?