Xbox ve FIFA 14 ortaklığına sert tepki!

CHIP Online
07-09-2013, 18:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sony, Microsoft'un Xbox One için patlattığı FIFA 14 bombasını fena halde diline doladı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/xbo ... rt-tepki_42358.html

Resimlerle: FIFA 14'ten yüksek çözünürlüklü ekran görüntüleri!

Geçen hafta gerçekleştirilen ve çok sayıda yeni oyunun görücüye çıktığı Gamescom etkinliği, aynı zamanda, çıkışlarından önce yeni jenerasyon konsolların kozlarını oynayabilecekleri son alandı.


Microsoft cephesi her ne kadar kendi içerisinde bazı karışıklıklar yaşasa da, bu fırsatı kaçırmadı ve Xbox One'ın Avrupa'da satılacak kutusu için özel bir içerik sundu. FIFA 14'ün fiziksel kopyasını içerisinde barındıran bu özel kutu, rakibi Sony PS4'ten an itibarı ile 100 Avro daha pahalı olmasını bir nebze olsun kabul edilebilir hale getirmeyi hedefliyor.


Sony, tarafındaysa durum çok daha farklı... Eğer Xbox One için tasarlanan FIFA 14'lü bir kutuyu PS4 için de bekliyorsanız, bu bekleyişin boşa olduğu PlaySatation Avrupa bölümü başkanı Jim Ryan tarafından, verdiği bir röportajda dile getirildi. Microsoft'un yaptığı hareketin tamamen satışları arttırma amaçlı olduğunu dile giren Ryan şu şekilde konuştu; "Bir üreticinin ya da dağıtıcının, sattığı ürünün gerekli noktaya gelemediğini anladığı anda, ön satışlar için birbirinden farklı promosyonlar hazırlaması kadar normal ve mantıklı bir şey olamaz. Her iş adamı benzeri bir atılım yapacaktır. Nitekim PS4 olarak aldığımız ön siparişlerden bir hayli mutluyuz ve rakiplerimiz karşısındaki her zamankinden daha güçlüyüz."


Kısacası Sony cephesi, Microsoft'un FIFA 14'lü Xbox One bundle'ını üstü kapalı da olsa, eleştirmekten geri kalmadı. Microsoft'u "ürününe güvenmemekle" itham eden bu açıklamalar, bakalım karşı tarafta nasıl bir yankı bulacak...

Tüm Konu: Xbox ve FIFA 14 ortaklığına sert tepki!

Resimlerle: FIFA 14'ten yüksek çözünürlüklü ekran görüntüleri!

Kaynak: www.chip.com.tr