Xerox 3635 Toner Sorunu

İsaRampacı
25-08-2023, 17:06   |  #1  
İsaRampacı avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Selamlar. Ofise ikinci el Xerox 3635 model yazıcı aldık. Birkaç gündür silik çıkartmaya başladı. Çıktımız fazla, belki toner bitmiştir diye düşündük. Buna nasıl dolum yapabiliriz? Ya da toneri değiştirmek mi gerekir? Bir de muadil tonerler varmış sanırım, onlar nasıldır? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İsaRampacı
22-09-2023, 08:40   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Burada bana cevap veren olmamış ama ben çözümümü anlatayım. Araştıran bilgi sahibi olsun.
Öncelikle orijinallere bakındım, çok pahalılar.
Dolum  yapmak çekici geldi. Uzunca araştırdım nasıl yapıldığını. Çok komplieke ve zor geldi. Ve bazen akma, leke vs yapabiliyormuş o yüzden vazgeçtim.
En son muadil toner almaya karar verdim. Hem uygun fiyatlı geldi hem de dolumdaki gibi sıkıntıları da yok. Aldığım günden beri sorunsuz kullanıyorum. Benim gibi toner almayı düşünenlere tavsiye ederim. Ancak araştırdığım kadarıyla muadilde farklı markaların kalite farkları da oluyormuş. Kaliteli olarak DCP Toner markasının önerildiğini görüp denemek için oradan aldım. Şu ana kadar gayet memnunum hiç bir sorunum yok. Tavsiyemdir. Benim aldığım ürün:  https://dcptoner.com/xerox-3635-muadil-toner