xp başlat çubuğu

SuiGeNeRis
13-10-2006, 11:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

arkadaşlar orjinal xp home edition kullanmaktayım. 2 gün evvel pc yi 4 saat acıq unuttum.buldugum hali içler acısı.başlat çubunda simge durumundaki programlar görünmüyor. ayrıca dil çubuğu yerinden hareket etmiyor.(kilitli olmadıgı halde) ve dil çubuğunu kaldırınca başlat çubuğu kayboluyor. format atmadan bir çözüm bulabilirmiyim. İlk defa duydum gördüm acayip bir olay :S yardımınızı bekliyorum.

s.ergul1977
13-10-2006, 13:42   |  #2  
Üye
94 mesaj

4 saatten sonra makinanın başına geçince hareket etmeyen şeylerden sonra reset mi yaptın yoksa ctrl+delete ile mi bilgisayarını kapattın..eğer reset ise makinan afallamış demektir biraz beklemeliydin hatta fazla bile olabilir di? sistem dosyaların böyle bir durumda kaybolma ihtimalı yüksek tir...
xp 'yi onarmaktan başka çaren kalmamış görünüyor senin...
başın sağol sun!....

SuiGeNeRis
13-10-2006, 13:44   |  #3  
OP Üye
60 mesaj

teşekkür ederim cevabınız için Üzgün

hanbaba
13-10-2006, 22:49   |  #4  
Yeni Üye
45 mesaj

Böyle bir olayı ilk defa duydum. Bilgisayardan iyi anlayan biriside bana demiştiki eğer bilgisayarı açarsan, o gün kesinlikle kapatma, başında durmasan bile açık kalsın. Aynı gün açıp kaparsan bilgisayar yavaşlar demişti, bir başka arkadaşımada (kendisi bilgisayar satıcısı olur) bu olayı anlatınca şaşırdı. Kendisi, bilgisayar sattığı şirketlere bilgisayarları öğle tatilindeyken kapatmalarını tavsiye etmiş. Böylece bilgisayar nefes alırmış. Suigeneris arkadaşın sorununu okuyunca aklıma bu olay geldi ve sizlerle paylaşayım dedim, fikriniz nedir bu söylediklerim için?
   Ayrıca SuiGeneris arkadaşın sorunu, sanırım Ergül1977'nin söylediği gibi eğer reset atmaysa (ki ben başka bir bilgisayarda ctrl+alt+delete basmıştım, bilgisayar kendi kendine kilitlenince ve abartmıyorum belki 45 dk. bekledim kendi haline gelmesi için) bilgisayar kafayı yiyor ve az önce anlattığım bilgisayarda ctrl+alt+deleteden sonra bayağı yavaşlamıştı.

Son Düzenleme: hanbaba ~ 13 Ekim 2006 22:50