xp cdsi kırılırsa(lisanslı) ne yapabilirim?

eyyuplu
25-05-2006, 00:14   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

slm
2002 yılında aldığım lisanslı xp home tr cdm kırıldı micrsf müşt.hizmetleri aldığım yerle temesa geçmemi söyledi aldığım firma bu cd nin yurt dışından geldiğini ve tekrar verilmesinin zahmetli ve zor olduğunu söyleyerek şunu önerdi:lisan devam ediyor herhangibir yerden(!) bir xp home tr yi yükleyip kendi lisansını girersen sorun olmaz öğrenmek istediğim şu benim aldığım cd service packsız idi(sp yi sonradan kurmuştum)sp1 li yada sp2li xp home tr kurup kendi lisansımı girsem kabul eder mi?
tşk

CU_GS7
25-05-2006, 00:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Bence kabul eder..
Yine de denemek lazım..

stimulate04
25-05-2006, 09:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
204 mesaj
eyyuplu
slm
2002 yılında aldığım lisanslı xp home tr cdm kırıldı micrsf müşt.hizmetleri aldığım yerle temesa geçmemi söyledi aldığım firma bu cd nin yurt dışından geldiğini ve tekrar verilmesinin zahmetli ve zor olduğunu söyleyerek şunu önerdi:lisan devam ediyor herhangibir yerden(!) bir xp home tr yi yükleyip kendi lisansını girersen sorun olmaz öğrenmek istediğim şu benim aldığım cd service packsız idi(sp yi sonradan kurmuştum)sp1 li yada sp2li xp home tr kurup kendi lisansımı girsem kabul eder mi?
sen neden uğraşıyosunki servis uğraşsın.
Bence hiç uğraşma bilgisyarı aldığın yer sana kırılan cd nin yerine yenisini vermek zorunda, en azından bir ücret taleb ederse bile çok az miktarda olabilir ki ücret bile taleb edeceğini zannetmiyorum. çünkü ben kaybolan Xp home cd min yerine ücretsiz yenisini almıştım.
zaten onlar için yüksek  bir maliyet söz konusu değil.

lazrailefsanesi
26-05-2006, 10:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

stimulate nin dedigin gibi.Sen lisans numarını koy bir kenara sp1 sp2 li istedigin win kur.Servistende getirmek zorundasınız de iste.İki ay sonra gelsin ne olacak.Yarın bigun lazım olur cd.Zaten cd orjinal olduktan sonra lisans numarası sendeki de olur.Şöyle diyim şantiyede kanun geregi tamamen lisanslı ürünler kullanmak zorundayız.11 bilgisayar icin 11 tane xp cdim ve lisansım vardı.Ben bir lisans numarası ve cd ile tüm bilgisayarlara kurup netten onaylatabiliyordum.Bazen 10 cuda son zamanlarda cok defa bu lisans girildi diyip hata veriyordu bu sefer digerini giriyordum.
Servis ugrasmamak icin bence ayak yapmıslar.Git cd ni iste.Olmazsa orjinal bir cd yi cekip sana versinler o da is gormesi gerekiyor.

Recep Baltaş
26-05-2006, 16:06   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Arkadaşlar bildiğim kadarı ile SP2 Lisans kodunu değiştiryor.Ama yasal olarak bir sorun yok.