xp format atarken olusan bi sorun

Rym€
25-06-2007, 13:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

öncelikle herkese merhablar bu benim forumdaki ilk mesajım ne yazıkki yasadıgım bi problemle ilgili daha iyi bi mesaj olmasını dilerdim Dil çıkarıyor
   sorun söle oldu: bilgisayara format attım vista ultimate yükledim aktivasyon yapmaya üsendim 2 gün böle kullandıktan sonra bilgisayardan 3 hafta kadar uzak kaldım bazı sebeplerden dolayı.Dün bilgisayarı açtım ama kullanıcı seçme ekranına geldi vista aktivasyon istedi bilgisayar açılmadı.Vista kullanmaktan vazgeçtim içinde dosyalarım oldugu için direk format atmak istemedim xp yide yükleyeyim dosyalarımı alayım öyle format atayım dedim.Sonra normal format işlemlerini yapmaya basladım öne yüklemeyi yaptı ntfs ekranını geçtim sonra res atma bölümüne geldi nese bilgisayar res attı sonra açıldı cd den okudu ön yükleme için bir tusa basın yazısı gelir gelmez bipppp diye kesintisiz bir ses geldi bilgisayardan ve bilgisayar dondu.Ondan sonra bilg res atıp yeniden cd den boot ettirmeye çalıstım olmadı bir tusa basın ekranına geliyor sonra kur dosyaları bilgisayara yüükleniyor diyo arkasından ekran siyaha yakın bir lacivert olutor ve öyle kalıyor.Daha sonra denedim vistanın kullanıcı secme ekranına da gelmedi cd boot yerine geliyor siyah bi ekran en üstte ms-dos imleci yanıp sönüyor o şekilde kaldı.Artık dosyalarımdan vazgeçtim bilgisayarı nasıl düzeltecem o önemliEmin değil
simdiden tesekkürler.....

Son Düzenleme: Rym€ ~ 25 Haziran 2007 14:46
asimileci
25-06-2007, 13:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

1. sen geri xp ye geç bence
2. illegal yolların yeri burası değil

forumda illegal paylaşımlar yasaktır.

Rym€
25-06-2007, 14:35   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

arkadasım ben zaten xp ye geçeceğim illegal paylasımla benim sorumun ne alakası var bilgisayar bozuldu onu düzeltemiyorum nasıl yapacağımı soruyorum ben sizden illegal bi prorgram falan istemiyorum illegali nerden cıkardın?

asimileci
25-06-2007, 14:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

vista yı yasal kurmamışsın ama
illegal içerik var

Rym€
25-06-2007, 14:48   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

problemin onla bir ilgisi yoq.eger bu cok sorunsa al editleyeyim o kısmı...

asimileci
25-06-2007, 15:26   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

yedeklerini al ve sabit diskine disk denetleme yap
ya sabit diskinde yada raminde sorun var

eger disk denetleme yapınca da aynı hatayı verirse
bilki ramdendir derim

evet illegal xp vista ile bu forumda işimiz olmaz.

gokhan2413
25-06-2007, 15:29   |  #7  
Yıllanmış Üye
519 mesaj
asimileci
vista yı yasal kurmamışsın ama
illegal içerik
vistayı zaten serialsiz bir süreliğine deneme amaçlı kullanabiliyorsun bunda illegal olan bişey yok

gokhan2413
25-06-2007, 15:31   |  #8  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

hard diskini başka bi bilgisayara takıp onunla formatlamayı dene ama benzer bi olay benim arkadaşında başına gelmişti servise gönderdi ramler de sorun var diye yazmışlardı
ramleri çıkarıp yeniden tak eğer iki taneyse tekini takıp dene

Son Düzenleme: gokhan2413 ~ 25 Haziran 2007 15:32
Rym€
25-06-2007, 15:52   |  #9  
OP Taze Üye
6 mesaj
gokhan2413
hard diskini başka bi bilgisayara takıp onunla formatlamayı dene ama benzer bi olay benim arkadaşında başına gelmişti servise gönderdi ramler de sorun var diye yazmışlardı
ramleri çıkarıp yeniden tak eğer iki taneyse tekini takıp
   tesekkürler yardımlar için harddisk olayını deneyecektim bugün zaten bide evde 2 bilgisayar var saglam olanın ramlerini takıp deneyeceğim.
   asimileci arkadasım sanada cıkarttıgın zorluklar için tesekkür ederim

asimileci
25-06-2007, 16:05   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj
Rym€
gokhan2413
ramleri çıkarıp yeniden tak eğer iki taneyse tekini takıp
   tesekkürler yardımlar için harddisk olayını deneyecektim bugün zaten bide evde 2 bilgisayar var saglam olanın ramlerini takıp deneyeceğim.
   asimileci arkadasım sanada cıkarttıgın zorluklar için tesekkür
ayıp ediyorsun ama ben illegal yollarla forumda yazı yazma anlamında söyledim, hatamı ettik şimdi
senin sorununu yinede ben çözdüm.

Borga-x
25-06-2007, 16:05   |  #11  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Kahkaha