xp format

osmanosky
09-03-2009, 21:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

xp format atmaya calısıyorum ama c yı bıcımlendırıyorum eskı xp surumu var ama sorun olarak yukleme dosyaları buradadır o yuzden dısk bıcımlendıremez yada sılınımez dıye bır yazı gelıyor bu konuda bana yardımcı olabılırsenız cok sevınırım sımdıden tesekkurler :DAğlıyor

Banned
09-03-2009, 21:15   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Formattan önce şimdi kur ekranında R tuşuna basip kurtarma konsoluna geçip f-disk atın, sonrasında kurulumu yapın.

piRe_
09-03-2009, 21:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Windows üzerinden yükleme yaparsanız o uyarıyı almanız normal. Yüklemeyi pc açılırken cd den başlatın.

thalexus 06
09-03-2009, 22:11   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

MERHABA HP PC ALDIM BİR SORUNDAN DOLAYI FORMAT ATTIM D Yİ YANİ(RECOVERY OLAN BÖLÜMÜ) BİÇİMLENDİRDİM ŞİMDİ F 11 YAPARAK SİSTEMİ ,İLK AÇILIŞINA GERİ GETİREBİLİRMİYİM TEŞEKKÜR EDERİM

Banned
09-03-2009, 22:42   |  #5  
Banlandı
5,777 mesaj
thalexus 06
MERHABA HP PC ALDIM BİR SORUNDAN DOLAYI FORMAT ATTIM D Yİ YANİ(RECOVERY OLAN BÖLÜMÜ) BİÇİMLENDİRDİM ŞİMDİ F 11 YAPARAK SİSTEMİ ,İLK AÇILIŞINA GERİ GETİREBİLİRMİYİM TEŞEKKÜR
Ne yazıkki artık F10 çalışmaz. Eğer recovery bölümünü kaldırmadan önce recovery dvd seti oluşturduysanız onlarla tam sistem kurtarması yapmanız durumunda recovery bölümü yeniden oluşturulacaktır,  aksi halde recovery işleri sizin için bitmiştir, netten korsan sistem aramlarına yada ücretini ödeyerek hp den recovery dvd seti talebine başlayabilirsiniz.

thalexus 06
10-03-2009, 19:43   |  #6  
Taze Üye
5 mesaj

teşekkür ederim kurtarma cd si yaptım zannediyorum ama siz dvd seti diyorsunuz herhalde başaramadım çünki cd de sadece 360 mb bilgi var tek çözüm format herhalde yinede teşekkür ederim

Banned
10-03-2009, 20:01   |  #7  
Banlandı
5,777 mesaj
thalexus 06
teşekkür ederim kurtarma cd si yaptım zannediyorum ama siz dvd seti diyorsunuz herhalde başaramadım çünki cd de sadece 360 mb bilgi var tek çözüm format herhalde yinede teşekkür
O menüde iki seçenek vardı. Biri kurtarma seti oluşturma, diğeri kurtarma araçları cd si oluşturma. Sanırım siz kurtarma araçları cd si oluşturmuşsunuz. Eğer bilgisayarınız pavilion serisiyse ve K.Maraş'a yakın yerdeyseniz hp nin orjinal xp home sistemini kurmanızda yardımcı olabilirim.

thalexus 06
10-03-2009, 21:18   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

çok teşekkür ederim ama ankaradayım  birde şu sorun oldu disk temizleme yaptım program ekle kaldırda ekran kartı görünmüyor hp nin sayfasından driverini indirdim ama bu kez de driveri kurmuyor ekranda dosya taşırken sanki dosya suda dalgalanıyor gibi oluyor ayrıca empire earth gibi oyunları artık açamıyorum direct x 9.0 kurdum ama olmadı yine açmıyor sanki çözüm formatta gibi siz xp nin hangisini tavsiye edersiniz teşekkür

Banned
10-03-2009, 21:59   |  #9  
Banlandı
5,777 mesaj
thalexus 06
çok teşekkür ederim ama ankaradayım  birde şu sorun oldu disk temizleme yaptım program ekle kaldırda ekran kartı görünmüyor hp nin sayfasından driverini indirdim ama bu kez de driveri kurmuyor ekranda dosya taşırken sanki dosya suda dalgalanıyor gibi oluyor ayrıca empire earth gibi oyunları artık açamıyorum direct x 9.0 kurdum ama olmadı yine açmıyor sanki çözüm formatta gibi siz xp nin hangisini tavsiye edersiniz teşekkü
Erkan kartı zaten program ekle kaldırda görülmez, sürücü harici bileşenler kurulmamışsa. Ancak görünen oki sizin ekran kartı sürücüsü zaten kurulu değil. Hp önemli değil ekran kartınızın sürücüsünü sitesinden indirip kurabilirsiniz. Ya sisteminizin modelini verin kartını nette araştıralım yada sisteminize everest ultimate yazılımı kurarak ekran kartı marka-modelinizi öğrenip sistesinden sürücüsünü indirip kurun. Sorununuzu çözecektir.

thalexus 06
11-03-2009, 14:10   |  #10  
Taze Üye
5 mesaj

çok teşekkür ederim hp pavilion RR878AA-AB8 t 3725 tr zahmet olacak

NewAge24
13-03-2009, 13:23   |  #11  
NewAge24 avatarı
Yıllanmış Üye
140 mesaj

İşletim sistemi Cd-dvd'si olmayan D bölümüne sadece recovery' yani yedeği olan bi pc ye asla para verilmez.. olaki Harddisk arızalandı sonra git para ver yeni bi işletim sistemi Cd-DVD si al... hiç olacak iş değil

OnlyMann
13-03-2009, 13:31   |  #12  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Aynı model makinanın (özellikleri aynı olması) diskinin bire bir kopyasıyla oluşturabilirsiniz. Ama bulunabilir mi? İşlem uzun sürebilri disk boyutuna göre.