XP için-Ayar

m1nato
13-08-2008, 20:02   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Merhaba;
Windows Vista konusunda son derece katı düşünceler beslemekteyim. elimden geldiğince ve tüm programlar sadece vistada çalışacak hale gelene kadar da bu böyle gidecek. 98 i severdim keskin hatları vardı. daha metalikti. ama eskidi, yeterliliğini kaybetti. xpyi ilk açtığımda bir garip olmuştum ama zamanla hoşuma gitti. özelleştirince filan bana özgü oldu. ancak hem donanımımın yetersizliği hemde biraz dolu olması yavaşlattı. hantal bir makine oluverdi. nasıl önlerim bilemiyorum. yazılar var bu sitede ama ya işe yaramadılar ya ben anlayamadım yada programlarım izin vermedi. xp için command olsa gerek bir yerlerden yapılıyormuş bazı ayarlar aönerir misiniz sistemle bu tür kurcalamaları?
ayrıca bana yardım eder misiniz? pek profesyonel sayılmam ve oyun vb programlar hariç çok amatörüm.
xp için flash ile ram arttırmayı düşünebilirim. benzeri önerilerinizi şimdiden bekliyorum.

Not: ben XP SP 2 kullanıyorum ancak bunu ben yüklemedim daha 7 yıl filan önce bilgisayarcım yükledi. bu yıl orjinal ürün avantajlarından yararlanın diye yazı çıkıyor. amacım windows serial key filan almak değil ama gizlemem mümkün mü çünkü her açılışta açılıp yavaşlatıyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Fatih_ARMAĞAN
13-08-2008, 20:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

öncelikle o uyarı yasal xp kullanmadığınız yönünde.
Bunun için illegal yöntemler olabilir. bunu kaybetmenin yolu Xp lisansı almaktır.  7 yıl önce kullandığınız bir xp halen çalışıyosa cidden sizi tebrik etmek istiyorum.

bu tip ayarları aramanız yerine öncelikle 7 yıllık işletim sistemini yeniden yükletmenizde çok fayda var..

siz bi yeniden xp yükleyin. performans yine düşükse o zaman performansınızı arttırabilecek bazı ayarlar hakkında görüşelim.

7 yıllık xp de dll dosyaları bile çürümüştür :P hehe

frtnydn
13-08-2008, 20:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
158 mesaj

7 yıllık xp tebrik ederim büyük cesaret ve sabır sen bi format çek düzelir o aşırı rahatlarsın bide sistem özelliklerini yazsana baya bi eski bilgisayar upgrade yapman gerekebilir orjinallik olayını ise internette yasl xp die arayarak çözebilirsin bu sitede illegal paylaşım yasak

Fattur
13-08-2008, 21:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

7 senelik xp.Tebrik ederim.Ama siz önce bir dosyalarınızı yedekleyin sonra format atın.sonra da bakın hala daha yavaşmı diye.Ayrıca xp için flash ile ram artırılmıyor. o vistada geçerli bir yöntem.
yasal xp değilde yasal ın ingilizcesi şeklinde arattırırsan daha kesin sonuçlara ulaşabilirsin. ama bu tabii kide illegal  bir yöntem. xp yi satın almalısın kesin çözüm olarak.
--
Birde vista için neden katı düşünceler beslediğnizi sorabilirmiyim?

Son Düzenleme: Fattur ~ 13 Ağustos 2008 21:24
minnoş_97
13-08-2008, 21:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

xpyi satın al.nlite ile sp3ü xp cdsine entegre et.format at ve sistemi yeniden kur.Ccleaner ile sistemini temizle.auslogics disk defrag ve auslogics registry defragı indir.registry defrag ile kayıtn  defterini,disk defrag ile sistemi birleştir.

black rose
13-08-2008, 21:34   |  #6  
black rose avatarı
Yıllanmış Üye
880 mesaj

gerçekten bravo 7 sene ya bırakın seneyi 7 ay bile gitmiyor bana
malesef 1 2 ayda bir formatlıyorum
sırrınız varsa bilmek isterdim yada kullandıgınız programları

Son Düzenleme: black rose ~ 13 Ağustos 2008 21:34
frkn_ua
13-08-2008, 22:47   |  #7  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

xp aralık 2001 de çıkmadı? nasıl 7 senelik oluyor.hadi diyelim ilk çıktığı ay aldınız yinede 7 sene olmuyor =)

m1nato
14-08-2008, 16:50   |  #8  
OP Yeni Üye
20 mesaj

haklı olabilirsiniz (hafızam beni yanıltıyor belki de) ancak bilgisayar alındığında 98 vardı bir iki sene içinde xpye geçti ama eminim ki 5 seneyi rahat geçmiştir. (hala eski sitelerin kayıtları, programlar filan duruyor.) ben bir araştırayım size kesin bir tarih elbette iletebilirim :-)

not: tam olarak ne zaman yüklediğimi yaptığım kayıtların haricinde nasıl öğrenebilirim. şu an kullandığım xp nin seri numarası filan ile windowstan öğrenebilir miyim (öyle bişi var mı ve bende kutusu filan yok. askere gitti bilgisayarcı) yada bir program filan var mı?

yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler...