XP Kurulum Hatası (Sata Değil)

genctoprak
23-09-2008, 19:45   |  #1  
genctoprak avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Herkese merhabalar. Yeni (yepyeni) aldığım ve Gigabyte GA-MA69GM-S2H anakart, 2 adet kingston ddr2 1024 lük 800 mhz lik ram birde lg sata dvdwriter içeren sistem. Eski ve çalışır durumdaki harddisk ve cd-writerimi de sisteme ekledim. windows kurulumu esnasında windows ekranı geldikten kısa süre sonra (ilk ekran daha geçmeden) kapanma meydana geliyor. (reset atmıyor, hata vemiyor, direkt kasa kapanıyor) Harddiskler SATA değil. Kurulum yaptığım cd-writer de SATA değil. (ki ilk önce sata dvdwriterda denedim aynı şeyi yaptı) Ayrıca Harddisklerim, Kurulum CD'si ve Cd-writer ise kesinlikle sorunsuz. Düşünüyorum İşin içinden çıkmıyorum. Donanımsal mı yoksa bilmediğim BIOS ayarlarından mı çözemedim. Eğer bu konuda bilgisi olan birileri yardımcı olursa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler. İyi Çalışmalar.

YasarS
23-09-2008, 19:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Öncelikle eski cd sürücüsünü çıkarıp tekrar denemenizi tavsiye ederim.Ayrıca ilgimi çeken dvd sürücü ve harddisk sata değilse IDE slotu kullanmak zorundasın senin anakartta bildiğim kadarıyla tek IDE slotu mevcut peki ikisini nasıl kullanacaksınız.

genctoprak
23-09-2008, 20:00   |  #3  
genctoprak avatarı
OP Taze Üye
4 mesaj

şimdi şöyle oluyo. DVD sürücü sata diye yukarda belirtmiştim. ilk olarak sadece harddisklerimi bağlayarak yeni aldığım sata dvd sürücü ile kurmayı denedim. ancak bilgisayarın kurulum esnasında kapanmasından sonra acaba sorun sata dvd sürücüde midir diyerek harddisklerden depo olarak kullandığımı çıkartıp  yerine çalışır durumdaki eski cd sürücümü taktım. bu şekilde tek slottan ikisini(hdd ve cd-rw) aynı anda bağlayabildim. Özetle, ilk denemem senin şimdi önermiş olduğun durum olmuştu. ilgin için sağol. başka bi çözüm önerin varsa sevinirim.

genctoprak
23-09-2008, 21:57   |  #4  
genctoprak avatarı
OP Taze Üye
4 mesaj

işlemciyi söktüm taktım düzeldi. ilgin için saol yasars