xp kurulumu

HPQ-User
19-11-2009, 14:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

necat kılıç sormuş:
bilgisayarım açılış ekranı defalarca açılıp kapanmakta olduğu için format çekme ihtiyacı duydum tekrar xp kurdum ve gerekli programları kurmaya devam ettim winamp - gom plyer - ofice vb. programları kurdum kurlum işlemi nerdeyse bitti derken bilgisayar tekrar aynı hatayı vermeye başladı ve tam 3 kez xp kurdum ve aynı sorunla karşılaştım vista kurayım dedim vistayı kurdum birkaç program yükledikten sonra sorunsuz çalışmaya devam etti yanlız burda da ayrı bir sorunum vardı orginal vista kurulumu yapmadığım için orginallik testinten geçmemiş ve yeni bir ürün anhtarı girmem için 3 günlük bir uyarı mesajı ile arşılaştım c ve d sürücülerini vista kurulum dvd si ile biçimlendirdikten sonra tekrar xp kurmak için hazırlandım ve sonuç hüsran 45 dk ila 1 saat arasında geçen bir süre sonunda hata hep aynı şimdi ne yapmamı önerirsiniz iyi çalışmalar

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel quad 8200 işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; InfoPath.1; AskTB5.3)

Barış
19-11-2009, 15:11   |  #2  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

Hatayı biraz daha açarmısınız ?
yüzlerce hata çeşidi var. hatanın ne olduğunu söylerseniz daha iyi şekilde yardımcı olabiliriz.

OSMAN BAĞÇEVAN
20-11-2009, 06:06   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

eğer mavi ekran da beyaz yazılar çıkıp , hata veriyorsa inceleyin :

ECHELON_
20-11-2009, 06:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

ramlerinizi kontrol etmenizi öneririm ramleri eğer tecrübeniz varsa çıkarn ve geri takın ayrıca ekran kartınızada bakın sabit mi yerinden oynamadığına emin olun ve son olarak kasanız içi çok tozlu ise temizleyin... bunlar bu tür açılıp kapanmalara neden olabilir

fastestt
23-11-2009, 09:37   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

iyigünler benim sorum yazılımsa l galiba dün pcme format atacaktım pc mçok yavaşlamıştı takılıodu.format atcaktım .cd den baslatmayı açtım ve partitionlara böleme olayına kadr herşey normaldi.böldüm dewam ettim biraz ilerledi ve pc yaniden başladıgında işletim sistemi yükleme hatası verdi format atamıyorum ne yapmalıyım...şimdiden teşekkürler