xp mod yardım lütfen

lejyoner
14-12-2009, 14:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var,işlemcimin sanallaştırma desteği var.( core 2 Quad Q9400) anakartım gigabayte ga ep45-ud3lr, ram,4gb dual kit kingston,işletim sistemim windows7 ultimate 32 bit.donanımım bu şekilde yani bir engelim yok.biostan da vt açık.şimdi sorunuma gelelim.gerekli programları microsoftun kendi sitesinden indirdim.ilk olarak sanal makineyi kurdum.sorun yok pc yeniden başlatma başarılı.daha sonra xp modu kurmayı denedim.lisans kabulü,şifre ekranı vs.tamam kurulum başlayacağı sırada xp mod windows 7 deki sürücüleri paylaşacak diyor ve seçim şansı yani izin ver veya verme gibi bir seçim yok.mecburen onaylayıp devam diyoruz.kurulum başlatılıyor diyor fakat hiç bir gelişme yok.zaten ekrandan kayboluyor.belki arka planda çalışıyordur diye baya bekledim (45 dk.) sonuç yok.başlattan görünüyor.ama açılmıyor.sanal makineden girip bakıyorum orda da görünüyor ancak yanında gücü kesildi yazıyor.uninstal edip tekrar denedim sonuç aynı.yerel disk c paylaşıma kapalıysa sürücüler paylaşılamıyordur diye paylaşıma açıp denedim yine olmadı.kurulumu sanal makineden yapmayı da denedim.o zaman da kurulum için klasör seçimi yapacağım aşamada sanal cd dosya uzantısını tanımıyor.indirdiğimiz dosya uzantısı farklı olarak gözükerek seçim yapmamız engelleniyor.arşivi rardan çıkarttım öyle denedim sonuç yok.bu konuda çok araştırma yaptım.fakat bu tür sorunlarla ilgili makale bulamadım.sadece şunları indirin,önce şunu sonra bunu kurun deniyor.karşılaşılan sorunlarla ilgili ufak tefek bir kaç şey dışında bir şey yok.onlarda genellikle işlemcinin vt destekli olup olmadığına veya bu özelliğin biostan açık olup olmadığına vs.dair konular.normal xp cd.sinden kurulum yapsam ve anakartın xp versiyonu sürücülerini kursam olurmu acaba.yalnız bu seferde kurulum aşamasında sürücüleri paylaşmak isterse yine aynı sorun olacak herhalde.çaresiz kaldım.bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.çünkü kullanamadığım bazı programları ve oyunları (cod 4 vb.windows 7 ye kuramadım) bu yolla çalıştırmak istiyorum.call of duty 4 ü de win.7 ye kuramıyorum.bunla ilgilide bir şey bulamadım.sorun bendemi biliyorum.ilgilenenlere şimdiden teşekkürler...

ekksl6
14-12-2009, 14:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Arkadaşım senin konun ustunden ben de bi soru sorucam kusura bakmazsın umarım...
aklıma geldi XP mode acaba ramdan yiyo olabilir mi?
bende 4 gb ram ve 64 bitlik win 7 sistem var....bi süre önce kullanılabilir ram 4gb idi ama artık 3 gb...acaba XP mode yüzünden olabilir mi...not xp mode u 1 kere kullandım hiç gereksinim duymuyorum...