xp otomatik nasıl kapanır ?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
fishbone
07-02-2004, 01:46   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

arkadaşlar abit be-6 board var ve 98 yüklü iken oto kapanan makiina xp de kapanmıyor bilgisayarcılar powersupply xp desteklemiyor gibi şeyler söyledi bugün bir arkadaş xp regedite girecen desktopfastreeboot u =0 yapacan dedi ama bunun hangi klasör altında olduğunu söylemedi yaaa vallahi deli etti beni bu kapanmama sorunu eğer biliyorsanız lütfen yardım :)

astegon
12-02-2004, 11:53   |  #2  
Üye
96 mesaj

BIOS dan APM i enable etmen lazım Bir de...

My COmputer-->Sağ Click-->Manage-->Device Manager a 1 sol click-->sonra sağ clik-->show hidden devices--> orda NT APM olmalı disabled, onu enable edersen olması lazım.

En azından win2K da böyle oluyor.

Tabi bios update de çözüm verebilir. Ama dikkatli bir şekilde update etmen lazım. Aman diyim. Hoş en son anakarlat artık windows üzerinden de update edebiliyor.

Kolay gelsin.

fishbone
16-02-2004, 01:07   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

selam

astegon çok teşekkürler arkadaşım beni büyük bir dertten kurtardın artık otomatik kapanıyor xp çok teşekküler

ben türkçe kullanıyorum birde ben anlatayım astegonun tarif ettiklerini belki türkçe kullananlar vardır

bilgisayarım sağ tuş yap özelliklere girdim ordan aygıt yöneticisine giriyoruz sonra görünüm menüsünden gizli aygıtları göster seçeneğini işaretleyip aşağıda

NT Apm/eski arabirim düğümü diye bişey çıkıyor

onu sağ tuş etkinleştir yaptım sonrada bilgisayara kapan dedim ve artık kapanıyor :) astegon tekrar teşekküler arkadaşım

bu arada bios güncellemek içinde bir latest version bios indirdim (abit be6II) bin dosyası olarak indi fakat onu ne yapacam ? nasıl güncelleyecem biosumu?

tekrar teşekkürler kolay gelsin