XP Sizi İzliyor..

samsat86
02-02-2009, 00:00   |  #1  
samsat86 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
307 mesaj

XP 'de Microsofta haber veren casusunu kaldırın! yada gelin beraber kaldıralım

Arkadaşlar bilginiz olsun çok ciddi bir konudur gozardı etmeyin

1. adım
Windows XP`de Windows\System32" klasörlerin icinde 2 tane casus "program" var, bunlar MSe sizin üzerinizden bilgiler gönderiyor.yani kullandığınız sürüm illegalse Microsofta ben burdayım diyorsunuz.

- Başlat
- Çalıştır:

Aynen bu sekilde iki komutu ard arda kopyalayiniz:

regsvr32.exe /u %windir%\system32\regwizc.dll

regsvr32.exe /u %windir%\system32\licdll.dll

2.adım
Microsoft son olan sistemi "XP" icine bir casus koydu. Bunu herkez biliyor ve XP Antispy gibi programlar kullaniyor. Ne yazikki Xp Antispy herzaman isini yapmiyor. Bunu test etmek cok kolay. Aynen tekrarlayin:

Start -> Baslat-calistir sec

acilan diyaloga kücük harflerle cmd yazin

-> Simdi ufak bir DOS penceresi acilmis olmali

bunun icine aynen bunu yaziyoruz : net user (kücük harflerle ve net den sonra bosluk birakiyoruz) ve Enter basiyoruz

-> Su an bilgisayarinda hangi hesablar bagli görebilirsin.
bunlarin icinde Support_388945a0 diye bir hesab varsa Casus sende bagli.

Eger Support_388945a0 yazili hesabi görüyorsan yapacagin su:

Ayni pencerenin icine bunu yaz : net user SUPPORT_388945a0 /delete
pesinede Enter bas. Hepsi bu Casus silindi!

bişey olmaz demeyin fazla vaktinizi almaz arkadaslar hadi bana eyw

aLıntıdır..

MBTGROUP
02-02-2009, 00:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

-> Su an bilgisayarinda hangi hesablar bagli görebilirsin.
bunlarin icinde Support_388945a0 diye bir hesab varsa Casus sende bagli.

evet bu dediğini yapınca bende sen casus die nitelendiriyorsun bende var o zaman ama silmicem niye sileyimki benim microsofta gidecek die endişelendiğim bir durum yokGülümseme

Hem microsoft illegal kullananları bile buluyor saaatin orda uyarı veriyor korsan yazılım kullanmayın  gibi.Sonuçta xp olsun vista olsun yani microsoft işletim sistemini kullananlar microsoft un emeğini kullanıyorlar,microsoft ta bunun ne şekilde kullanıldığını öğrenmek istiyorsa öğrensin hakkı değilmi?

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 02 Şubat 2009 00:15
Kapalı Hesap (101323)
02-02-2009, 00:22   |  #3  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

microsoft  o kadar aptal mı microsoft u ne sandınız casusun silinmesine karşıda bir önlem almıştır

Battal Gazi
02-02-2009, 00:28   |  #4  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj

Eğer izlenmek istemiyorsanız linux kullanacaksınız,yoksa Bill amcaya gidiyor çoğu şey(msn,vs).Askeriyedde filan kulllanılmaya başlandı dite duymuştum.Beni izlese ne olacak ama deneyeceğim bunu.

Fattur
02-02-2009, 00:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
zatzot
Eğer izlenmek istemiyorsanız linux kullanacaksınız,yoksa Bill amcaya gidiyor çoğu şey(msn,vs).Askeriyedde filan kulllanılmaya başlandı dite duymuştum.Beni izlese ne olacak ama deneyeceğim bunu.
He ya sanki onlar hiç takip etmiyorlar.Linux sütten çıkmış ak kaşık...

Kapalı Hesap (101323)
02-02-2009, 00:31   |  #6  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

seni  izlese  ne mi olacak sahtecilikten   hapse  girersin

Fattur
02-02-2009, 00:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj
carl246
seni  izlese  ne mi olacak sahtecilikten   hapse  
WGE yi geçiyorki. :)

Kapalı Hesap (101323)
02-02-2009, 00:33   |  #8  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Fattur
WGE yi geçiyorki. :)
bu dediğin ne şimdi anlamadım

Battal Gazi
02-02-2009, 00:39   |  #9  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj

Sahtecilik mi?Nerden çıkarıyorsun (!) bunu?

Banned
02-02-2009, 00:46   |  #10  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
zatzot
Sahtecilik mi?Nerden çıkarıyorsun (!) bunu?
sahtecilik derken kopya işletim sistemi kullanımından bahsediyor arkadaşlar.

Barış
02-02-2009, 00:49   |  #11  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
zatzot
adam bizim msn adresini şifresini alıp ne yapıcak sanki :D
kız msnlerinimi toplayacak
1emri ile veritabanını indirir değiştirir :D:D

uGuR.uK
02-02-2009, 01:19   |  #12  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

oldu MS'in işi yok milyonlarca bilgisayarı izlicek, en fazla müşteri deneyimi hizmetinden bazı bilgiler alıyor o kadar, oda izin verilirse. hepsini geçtim öyle amaçları olsa bu şekilde kurtulabilir miydiniz? hergün kullandığınız msn'lerin tüm bilgileri onlarda, dünyanın en büyük yazılım şirketini birkaç kodla yakalayabileceğinizi mi sanıyorsunuz? ama hiçbirini takmanıza gerek yok, cia-fbi vs. değil o MS sadeceGülümseme.

Battal Gazi
02-02-2009, 02:29   |  #13  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj
kylie
sahtecilik derken kopya işletim sistemi kullanımından bahsediyor arkadaşlar.
Anladım.Zaten şakayla karışık yazmıştım.

Battal Gazi
02-02-2009, 02:33   |  #14  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj
es-low
adam bizim msn adresini şifresini alıp ne yapıcak sanki :D
kız msnlerinimi toplayacak
1emri ile veritabanını indirir değiştirir :D:
Öyle deme.Belki işe yarar birşeyler bulur.

Bir emri ile bilgisayarın bağlı oldupğu fişten 2500 volt getirttirir,ev sigortalarını attırtır filan..

Fattur
02-02-2009, 10:22   |  #15  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj
zatzot
Öyle deme.Belki işe yarar birşeyler bulur.

Bir emri ile bilgisayarın bağlı oldupğu fişten 2500 volt getirttirir,ev sigortalarını attırtır filan..

Ya tabi bi emir verir şehrin elektriği kesilir falan.Bu dediklerinin şu anda imkanlı olduğunu mu düşünüyorsuN?

alexsos
02-02-2009, 17:22   |  #16  
Üye
79 mesaj

belkı bılmıyorsunuz ama garıp gelmesın.. bılgısayar ılk cıktıgı zamanlardan berı kullanılan bılgısayarları ıstenırse ızlemek mumkun olmaktadır..
hele ozellıkle ınternetın basladıgı zamanlardan berı.. mantıgı da soyle calısmakta. belırlenmıs ozel kelımlerı takıp eden programlar var. bu kelımelerın yazıldıgı anda bunu belırleyıp kım kullandıysa kullanan kısının bılgısayarı ıle kontaga gecıyor.. ve takıbe alıyor.. bunu ozellıkle amerıkalı ve ısraıllı ler yapıyor. bır tur keylogger gıbı ama kendını hıc bellı etmeden kım belırlenmıs kelımelerı kullanıyorsa onun yazısmaları ve bılgısayarındakı bılgılerı elde etmek amaclı.. cep telefonu dınlemedede buna benzer programlar kullanılabılıyor. sıstemlerı her ne ıse kurulup belırlenmıs ozlan kelımeler beklenıyor..
yoksa bınlerce kullanıcıyı tek tek dınlemeye ve ızlemeye kalkmak hakıkaten akıl karı degıl..
ancak ne zaman yayınlandı hatırlamıyorum ama askerı amaclı olan ve su andakı bılgısayarların yuzlerce hatta bınlerce katı gelısmıs cok ama cok cok hızlı bılgısayarın yapılmasının tamamlandıgı ve calsımaya basladıgını okumustum bır yerlerden.. ıste bu tur bıglsayarların bır amacı da bu bence.. bınlerce bılgıyı anında cozumlemek ve ulasmak ..

amedun_ziya
02-02-2009, 20:50   |  #17  
amedun_ziya avatarı
Yıllanmış Üye
442 mesaj

ben pcyi beko marka almıştım.mce kuruluydu.sistem hata verdi servise götürdük format attı servis.format atılırken teknisyen arkadaştan rica ettim nasıl atılıyo bu format banada öğret diye.sağolsun kırmadı öğretti.sonraki sistem arızalarında kendim attım formatımı ama ilginç olan şuydu sistem tablasında bi anahtar çıkıyordu ve aktivasyon diye bişey istiyordu (toyluk işte :)=) ).aktive etmek istediğim zaman telefon edin filan dedi.neyse telefon edilecek numarayı temin edip telefon ettik.ben ordaki 52 haneli numarayı karşıya okuyacağım o da karşıdan bana sistemi aktive edecek numarayı okuyacak bemde kutucuklara o numaraları yazıp ileri butonuna basınca sistem aktive edilecekti.ama o karşıdan o numaraları vermeden önce beni bi güzel sorgudan geçirdi: yok niye format atmışım,yok virüs mü bulaşmışmış,yok donanım mı takmışım v.s.dedim"yaw arkadaş size ne benim niye format attığımdan." efendim korsanı önlemek içinmiş.bana ne arkadaş dedim.ben ekran kartı yada işlemci alıp sisteme taktığımda atiye yada intele telefon edip aktivasyon istemedim ki?ben bilgisayarı alırken sistemin hepsiyle birlikte işletim sistemine de para saydım.şimdi tekrar tekrar izin almakta nesi yaw?
sonra mı ne oldu şu anda vita ultimate kullanıyorum,ofis 2007 enterprise kullanıyorum.o benim paramı mı çalacak.pışşşık.

kalamarr
02-02-2009, 20:55   |  #18  
Yıllanmış Üye
561 mesaj
Fattur
He ya sanki onlar hiç takip etmiyorlar.Linux sütten çıkmış ak kaşık...
linux'ün kaynak kodları açık isteyen herkes kontrol edebiliyor. senin dediğin gibi bir işlemi yapan bir koda linux'te rastlansa zaten tüm açık kaynak dünyası ayağa kalkar. senin olay linux kernelinde değilde bir linux dağıtımında olursa o dağıtım artık hiç desteklenmez ve kimse zaten kullanmaz. biraz mantığını kullan.

ama windows kullanıcılarının işletim sisteminin microsoftta hangi verileri yolladığını(veya yollamadığını) kesin olarak bilemeyiz. tamamen microsoft'un insafına kalmış birşey.

Son Düzenleme: kalamarr ~ 02 Şubat 2009 21:02
Mustafa Akın
02-02-2009, 22:00   |  #19  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Bill Gates'in çok umrundaydı bizim özel konuşmalarımız valla, onları saklayıp kendine 30000 GB lık usb bellek yaptırmış, orada taşıyormuş, canı sıkıldı mı, indekslemiş onları, kelime ihtiyacına göre arayıp okuyup okuyup gülüyormuş, bizim profil resimlerimizi de evindeki 3000 ekran televizyona aktarmış, dokunmatikmiş televizyon, eliyle resimler arasında geçiş yapıp büyütüyormuş, beğendiklerini projektörle bulutlara yansıtıyormuş, havada bulut olmazsa, korsan xp kullananları takip edip onları kaçak cdleriyle beraber yakıyormuş, öyle bulut gibi olmasa da ateş dumanı üzerine yazdırıyormuş.. Bizim webcam görüntülerimizi de birleştirmiş, 70 yaşına geldiğinde hepsini izlemeye başlayıp, onların başında ölmeyi planlıyormuş, ve öldüğü anda adamlarına emir vermiş, tüm özel veriler, internette yayınlanacakmış indeksli halde.

Microsoft sizi izleyip ne yapsın be! Biraz mantıklı düşünün. Adam tabi milyon dolarlar harcadığı işletim sistemi orjinal mi değil mi bakacak, tabi ki terörist konuşmaları takip edecek, onun canı can değil mi? Onun vatandaşları, yurttaşlarının canı yok mu? Kendi yurdunu koruyacak, teknolojinin getirdiği nimetlerden yararlanacak adam!